У Китаї через негоду загинув 21 учасник ультрамарафону

23 мая, 2021 12 :46

Під час ультрамарафону, який проходив у суботу, 22 травня, в провінції Ганьсу на північному заході Китаю, внаслідок надзвичайно холодної погоди загинув 21 учасник цього змагання. Трагедія викликала обурення громадськості через відсутність планування на випадок надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє DW.

Загалом у марафоні взяли участь 172 людини. Вранці у неділю, 23 травня, знайшли тіло останнього зниклого учасника, 151 бігун був врятований, восьмеро з них отримали травми. Серед загиблих були одні з найкращих китайських бігунів на довгі дистанції, повідомляють місцеві ЗМІ.

«100-кілометровий марафон розпочався у суботу вранці біля туристичного місця поруч з річкою Хуанхе за похмурої погоди. Згідно з опублікованими фото, бігуни були у шортах і футболках за температури у шість градусів за Цельсієм. Далі маршрут бігунів пролягав через глибокі каньйони та хвилясті пагорби на посушливому плато на висоті понад 1000 метрів», — пише агенція Reuters.

Опівдні, десь на 20-30-кілометровому відрізку марафону, на гірській ділянці почався град, холодний дощ і сильний вітер, які спричинили різке падіння температури. Тоді з’явилися повідомлення про зникнення деяких учасників. Змагання призупинили і почалися масштабні пошукові роботи за участі 1200 рятувальників, безпілотників із тепловізійною обробкою, радар-детекторів та іншого обладнання. Під час пошуково-рятувальних робіт було врятовано 18 людей.

Рятувальній операції заважав зсув ґрунту, який стався внаслідок негоди, а також те, що лише перші 24 кілометри бігового маршруту були прохідними для автівок.