Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Миколаївському зоопарку відзначили Всесвітній день черепахи

24 мая, 2021 10 :09

В неділю, 23 травня, відзначається Всесвітній день черепахи (World Turtle Day). Ця тварина символізує мудрість, багатство і довголіття. Юні біологи Миколаївського зоопарку підготували для 90 плазунів смачні та корисні смаколики.

Про це повідомляє пресслужба зоопарку.

Колекція  черепах  Миколаївського зоопарку налічує  27 видів, з яких 8 суходільних і 19 водних видів. Загальна кількість — 90 особин.

Найбільшою за розмірами  черепахою у зоопарку  є  шпороносна черепаха (Geochelone sulcata), її вага сягає 24 кг, а довжина пластрону 45 см. Найменшою за розмірами  черепахою  є черепаха південноамериканська  кільова (Rhinoclemmys punctularia) її вага сягає  311г, а довжина пластрону  12см.

Є в колекції і довгожителі — черепаха промениста (Astrochelys radiata) 1983 року народження (38 років). Це самець, який, не зважаючи на поважний вік, активно шукає подружку. Крім нього в зоопарку живуть черепаха індокитайська (Cuora galbinifrons) 1998 року народження (23 роки), та черепаха шабуті (Chelonoidis denticulata), 1996 року народження (24 роки).

На початку 2021 року колекція черепах у Миколаївському  зоопарку поповнилася новим видом. 15 лютого за обміном від приватної особи поступив вид черепахи мата-мата (Chelus fimbriatа). Ця черепаха на сьогоднішній день є і наймолодшою в зоопарку, адже народилася вона 15.09.2019 року.

З кінця весни черепах переводять до літнього вольєру. Що стосується їх харчування, то полюбляють плазуни зелень, салат, рибу та м’ясо. Способи подачі кормів чергуються: на блюдах, підвішені на дроті та пластмасовій каруселі та насаджені на вертикально встановлені металеві прути.

На честь іменин юні біологи Миколаївського зоопарку підготували черепахам смачний тортик зі свіжої зелені кульбаби, зірочника та з бутонами робінії, а співробітники зоопарку додали ще шматочки м’яса, риби та інших морепродуктів.

У зв’язку із пізньою та прохолодною весною черепах поки ще не висадили до літнього вольєру, тому побачити їх можна на експозиції у приміщеннях відділу  Аватераріум та в зимовому приміщенні відділу Приматів.

Раніше повідомлялося, що на початку травня в зоопарку народилася зебра. Ім’я дівчинці поки не вибрали. Усі охочі можуть побачити маленьку смугасту у літньому вольєрі — вона разом із мамою, яка її ревниво захищає, утримуются окремо від інших зебр.