Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Британські військові експерти оцінили потужності суднобудівних заводів Миколаєва

24 мая, 2021 12 :53

Британські кораблебудівельники відвідали заводи Миколаєва, які планують залучити до виконання програми будівництва ракетних катерів для ВМС України. Іноземні партнери оглянули виробничі потужності та технічні можливості заводів.

Про це повідомляє «Миколаїв-місто корабелів».

Представники кораблебудівних підприємств Британії відвідали заводи Миколаєва в рамках меморандуму, підписаного в жовтні 2020 між Україною та Британією про посилення співпраці у військовій та військово-технічній сферах.

Делегація відвідала підприємства «Зоря-Машроект», Суднобудівний завод «Океан» та верф «Нібулон», де ознайомилася з виробничими потужностями та технічними можливостями заводів.

В березні цього року аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз заявив, що ракетні катери проектують спеціально для України, тому вони будуть оригінальними і матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів, що буде забезпечувати швидкість до 40 вузлів.

«На них планують встановити артилерійські системи й ракети. Все залежить, зокрема, від того, які ракети потрібно. А це можуть бути ракети малої або великої дальності. Саме такі питання зараз розглядають британські компанії», – повідомив Вудз.

За його словами, планується, що перші чотири катери будуть побудовані в Британії, а українські суднобудівники спостерігатимуть за роботою. А інші  чотири ракетні катери будуть будуватися вже в Україні.

Нагадаємо, що минулої осені Велика Британія та Україна домовилися спільно виробляти ракетні катери для ЗСУ з постійним місцем базування в Очакові.