Британські військові експерти оцінили потужності суднобудівних заводів Миколаєва

24 мая, 2021 12 :53

Британські кораблебудівельники відвідали заводи Миколаєва, які планують залучити до виконання програми будівництва ракетних катерів для ВМС України. Іноземні партнери оглянули виробничі потужності та технічні можливості заводів.

Про це повідомляє «Миколаїв-місто корабелів».

Представники кораблебудівних підприємств Британії відвідали заводи Миколаєва в рамках меморандуму, підписаного в жовтні 2020 між Україною та Британією про посилення співпраці у військовій та військово-технічній сферах.

Делегація відвідала підприємства «Зоря-Машроект», Суднобудівний завод «Океан» та верф «Нібулон», де ознайомилася з виробничими потужностями та технічними можливостями заводів.

В березні цього року аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз заявив, що ракетні катери проектують спеціально для України, тому вони будуть оригінальними і матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів, що буде забезпечувати швидкість до 40 вузлів.

«На них планують встановити артилерійські системи й ракети. Все залежить, зокрема, від того, які ракети потрібно. А це можуть бути ракети малої або великої дальності. Саме такі питання зараз розглядають британські компанії», – повідомив Вудз.

За його словами, планується, що перші чотири катери будуть побудовані в Британії, а українські суднобудівники спостерігатимуть за роботою. А інші  чотири ракетні катери будуть будуватися вже в Україні.

Нагадаємо, що минулої осені Велика Британія та Україна домовилися спільно виробляти ракетні катери для ЗСУ з постійним місцем базування в Очакові.