Президент Зеленський підписав один із важливих законів для запуску ринку землі

24 мая, 2021 17 :25

Президент Володимир Зеленський в ході форуму Україна 30 у понеділок, 24 травня, підписав законопроект про земельну децентралізацію — він дозволяє передати землі за межами населених пунктів в комунальну власність.

«Закон №2194, який докорінно змінює землевпорядкування нашої держави і який називають земельною конституцією. Це закон, який забирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку він ніколи навіть в своєму житті не бачив», — сказав він.

Володимир Зеленський згадав, що крім №2194 Верховна Рада затвердила також другий важливий закон для повноцінного старту ринку землі — №2195, який вводить електронні аукціони з купівлі-продажу землі. Зеленський зазначив, що це гарантія наповнення місцевих бюджетів та можливості кожного українця взяти участь в аукціоні і почати своє фермерське господарство.

Президент певен, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення привів до крадіжки земельних територій розміром площею в два Криму.

«У 2014 році Росія анексувала у нашої держави півострів Крим. За час мораторію деякі бізнесмени і політики вкрали у держави землю, яка дорівнює площі майже двох півостровів Крим. Безумовно, ми зробимо все, щоб повернути і те, і інше», — заявив Зеленський.