ВООЗ передбачає появу ще більш заразного та смертоносного вірусу

24 мая, 2021 22 :05

Всесвітня організація охорони здоров’я очікує появи нового смертоносного вірусу, який призведе до нової пандемії. Такий прогноз озвучив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус в понеділок, 24 травня, — інформує Korrespondent.

«Не востаннє світ зіткнувся із загрозою пандемії. Згідно з еволюційними оцінками, з’явиться новий вірус, який потенційно буде ще більш заразним і більш смертоносним, ніж нинішній вірус», — заявив він.

При цьому Гебреєсус зазначив, що для боротьби з пандемією коронавірусу вже створили вакцини, і зараз немає штамів COVID-19, що загрожують ефективності наявних вакцин.

«Поки не з’явилося жодних варіантів, які значно знижували б ефективність вакцин, діагностичних або терапевтичних засобів COVID-19. Але немає жодних гарантій, що так буде і надалі», — наголосив він.

Глава ВООЗ також заявив, що до вересня всі країни повинні вакцинувати від коронавірусу щонайменше 10% свого населення. А до кінця року — щонайменше 30%.

Він зазначив, що за міжнародним механізмом поставки вакцин COVAX 125 країн світу отримали 72 млн доз.

«Але цих доз досить для вакцинації тільки 1% населення цих країн. Тому сьогодні я закликаю країни-члени ВООЗ підтримати масову вакцинацію не менше 10% населення до вересня. І продовжити, щоб до кінця року досягти рівня вакцинації не менше 30%», — заявив Гебреєсус.