Посольство Білорусі направило Україні ноту протесту після рішення про припинення авіасполучення

25 мая, 2021 17 :35

Посольство Білорусі направило в Міністерство закордонних справ України ноту протесту після рішення про припинення авіасполучення між країнами.

Про це повідомила пресслужба посольства.

Зазначено, що білоруська сторона «з подивом» сприйняла рішення української сторони про припинення авіасполучення «у зв’язку з авіаційною подією, яка не стосується України».

«Увага зовнішньополітичного відомства України звернута на те, що дане нічим не обгрунтоване рішення України виглядає особливо абсурдним з урахуванням наступних обставин. 21 жовтня 2016 року за рішенням України літак авіакомпанії «Белавіа», що здійснював рейс за маршрутом Київ-Мінськ, був повернутий українською стороною в київський аеропорт «Жуляни» під загрозою застосування бойової авіації. Незважаючи на обурливий і недружній характер дій України щодо білоруського пасажирського авіалайнера, білоруська сторона не припиняла авіасполучення з Україною», — йдеться у заяві.

У посольстві наголосили, що збиток від цього рішення понесе Україна і громадяни України і назвали припинення сполучення «авіаційною блокадою». В ноті також зазначається, що білоруська сторона розраховує, що це рішення буде скасовано «з урахуванням об’єктивного розгляду всіх обставин посадки літака Ryanair».

«Збиток від прийнятого українською стороною політичного рішення понесуть в першу чергу Україна і громадяни України. Авіаційна блокада, організована Україною, не дозволить громадянам Республіки Білорусь в повній мірі скористатися рекреаційним потенціалом України в самий розпал туристичного сезону», — зазначає Білоруська сторона.

У ноті також відзначено, що білоруська сторона розраховує, що обурливе рішення України з авіаційної блокаді Республіки Білорусь, метою якої є нанесення економічних збитків авіаційної галузі Республіки Білорусь, буде в самий найближчий час скасовано з урахуванням об’єктивного розгляду всіх обставин посадки 23 травня 2021 року в Національному аеропорту «Мінськ» літака авіакомпанії «Ryanair», здійсненої екіпажем даного повітряного судна в повній відповідності з міжнародними правилами та стандартами у сфері авіаційної безпеки.

У зверненні білоруського дипломатичного представництва висловлено сподівання на повернення української сторони в русло шанобливого і відповідального взаємним інтересам міждержавного спілкування з Республікою Білорусь, а також об’єктивну, всебічно виважену і відповідальну духу добросусідства позицію України, засновану на принципах невтручання у внутрішні справи один одного.

Нагадаємо, що починаючи від 00:00 годин середи, 26 травня, Україна повністю припинить авіасполучення із Республікою Білорусь.

Причиною заборони стали дії режиму Олександра Лукашенка. Нагадаємо, 23 травня Білорусь підняла у повітря винищувачі, щоб посадити пасажирський літак, на якому летів один із засновників опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Начебто, це зробили через повідомлення про замінування літака, яке пізніше не підтвердилося.