Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

У Малі — другий за рік переворот: військові затримали прем’єра й президента

25 мая, 2021 22 :39

Військові Малі в понеділок, 24 травня, затримали президента країни Ба Ндао й прем’єр-міністра перехідного уряду Моктара Уана через незгоду з їхніми новими кандидатурами міністрів. Це другий із серпня 2020 року переворот у цій африканській країні.

Про це повідомляє AFP.

«24 травня Ндао й Уан вирішили змінити склад свого перехідного уряду на тлі невдоволення з боку людей. Зокрема, в країні вже понад тиждень протестує найбільша профспілка UNTM через невдоволення рівнем зарплат. Відсутність прогресу в перемовинах із цього питання стала однією з причин перестановок в уряді», — йдеться у матеріалі.

У новому складі кабінету міністрів посад мали позбутися міністри оборони Садіо Камара й міністр безпеки Модібо Коне, які були призначені військовою хунтою.

Чому військові незгодні з перестановками в уряді?

Камара й Коне були ставлениками військового офіцера й керівника спецслужб Малі Ассіма Ґоїти. Після перевороту в серпні 2020 року, який призвів до усунення колишнього президента Ібрагіма Кеіти, Ґоїта проголосив себе тимчасовим главою країни.

Ндао й Уан були призначені у вересні 2020-го під тиском міжнародної спільноти, яка засудила ще перший переворот і вимагала призначення цивільної влади, погрожуючи санкціями проти Малі. А Ґоїта, який став віцепрезидентом, зобов’язався провести вибори в лютому 2022-го.

Формально посади Камара й Коне мали передаватися так само військовим, а вони загалом зберігали в новому уряді чотири впливові посади. Але через те, що звільнені офіцери є людьми неформального лідера Малі, це викликало невдоволення у військових, зазначає Reuters.

Двоє офіцерів малійської армії розповіли AFP, що Ндао й Уана забрали на військову базі Каті, що на околицях столиці Малі Бамако. За даними Reuters, на Каті утримують і новопризначеного міністра оборони Сулеймана Дукура.

Джерело: Громадське