«З якого боку не подивись – погано», — Валентин Берестнєв підвів підсумки сезону 2020/2021

26 мая, 2021 16 :00

У вівторок, 25-го травня відбулися чергові загальні збори членів ГО МБК Миколаїв. Під час заходу головний тренер «корабелів» розповів про причини, які на його думку завадили команді гідно змагатися в чемпіонаті України. Крім того, Валентин Берестнєв висловився про лист уболівальників щодо його відставки та планах на майбутнє.

Найцікавіше з цієї промови пропонуємо до Вашої уваги.

«Такий сезон склався, що з якого боку не подивись – погано. Але про все по порядку.

Очолити команду мені довелося після початку сезону, це було дуже несподівано, я до цього не готувався. Був запрошений іноземний фахівець і усі сподівалися що він придасть нового подиху команді, але не вдалося. Після того як Кріс Томас подав у відставку, Андрій Володимирович  запропонував мені очолити команду. Зізнаюся, я не горів бажанням це робити, але цей клуб для мене рідний і я вважаю, що в такій ситуації я не мав морального права щоб відмовити. З іншого боку я сподівався на те, що команда виступить краще, але ряд причин завадили це зробити.

1. Нас залишили легіонери і ми опинилися у тяжкій ситуації. В Україні не було вільних перших номерів і ми шукали інших легіонерів, деякі рішення були відверто невдалими, а деякими ми були задоволені. Як тільки нам вдалося налагодити гру, Федерація футболу України призначила 3 тижні паузи через пандемію коронавірусу.

2.Інша причина — це травми. Кіт Омоера, Андрій Хохоник, Шакіл Гудвін…

Грати 12 матчів за місяць дуже складно. За весь час моєї тренерської кар’єри я такого не пам’ятаю. Ми не тренувалися як слід, розім’ялися, покидали м’яча, зіграли.

І навіть в такому режимі третю чверть чемпіонату команда провела в нормальному емоційному стані, ми не грали на великий розрив, багато молодих гравців дебютували і отримали свій час досвіду.

3. Крім зовнішніх факторів невдач в нас були і внутрішні. Знаєте, це коли 11 людей гребуть, а 12-ий ковиряє дирку в лодці — ось так в нас було у цьому сезоні.

4.Підтримка уболівальників. 3-4 гри ми б записали у свій актив перемог, якщо б грали у Надії при повному залі. Я взагалі пропонував позбавитися легіонерів і грати молодими гравцями, адже глядачів немає, але все ж таки вирішили боротися, а не зливати сезон.

Єдине приємне в цьому сезоні — це час, який ми виділили для молоді. Я вважаю, якщо в миколаївській команді не буде 5-6 миколаївських гравців, то він не буде цікавим. Наприклад, у складі Будівельника 8 легіонерів, і це зовсім не цікаво. Моя задача – виховати миколаївських баскетболістів або як я їх назвав «адаптованих миколаївців».

Стосовно листа від уболівальників до президента клубу Черепанова щодо мого звільнення наприкінці сезону. Багато людей які поставили там свій підпис не мали уявлення про сенс, який «підбурювачі» закладали в цей лист.

Особисто я переживав через це, але все ж таки переступив і пішов далі. Головний удар був не по мені, а по репутації клубу.

Після останньої гри сезону я склав свої повноваження головного тренера, згідно наших домовленостей з президентом. Якщо мені надійде пропозиція щодо того, аби очолити команду в сезоні 2021/2022,  то я її обміркую.»

Нагадаємо, що у структурі правління МБК Миколаїв вже відбулися зміни. Як повідомляє My City, — Андрій Черепанов склав свої повноваження президента через сімейні обставини. Тож, чи буде МБК Миколаїв крім нового президента обирати нового головного тренера покаже тільки час.