На Ширлані розпочалися випробування самохідної артусановки «Богдана»

27 мая, 2021 13 :03

На полігоні Широкий Лан, що в Миколаївській області, почалися випробування 155-мм САУ «Богдана». З неї вже виробили понад 50 пострілів.

Про це пише Defense Express.

Відзначається, що деталі випробувань поки залишаються засекреченими. Їх повинні розкрити після завершення випробувань і підсумкових оцінок.

В ході попередніх тестувань артилерійської установки планують оцінити реальні можливості озброєння і її відповідність певним вимогам.

«Попередні випробування проходять за участю і під контролем представників Міноборони, яке довгий час чекало готовність розробників до цього заходу», — зазначає видання.

Як відомо, САУ 2С22 «Богдана» виконана в натовському калібрі 155-мм. Планується, що САУ повинна забезпечити дальність пострілу до 40 км звичайним снарядом і до 60 км завдяки застосуванню активно-реактивного боєприпасу.

Гаубиця встановлена ​​на шасі КрАЗ-63221 і має спарену броньовану кабіну для розміщення обслуги бойової машини. Стовбур 155-мм гармати з «прогресивною нарізкою» був виготовлений на Краматорському заводі важкого верстатобудування.

На «Богдані» також повинна бути встановлена ​​цифрова система управління вогнем і автомат заряджання — щоб бути мобільною, швидкої і невразливою для зворотного вогню ворога.

На сьогодні виготовлено лише перший дослідний зразок, який пройшов ходові випробування.