Експрезидент Кравчук вважає, що Україна повинна шукати заміну «мінському» майданчику

27 мая, 2021 14 :22

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук вважає, що події у Білорусі можуть негативно вплинути на ситуацію на сході України.

Про це пише Укрінформ.

“Така ситуація у Білорусі може негативно вплинути на процеси, які відбуваються всередині Україні, і на ситуацію на Донбасі. Це безумовно. Тому ми дуже уважно маємо слідкувати за ситуацією на кордонах уже не тільки з Росією, а і з Білоруссю”, — сказав Кравчук.

Глава української делегації в ТКГ вважає очевидним переформатування мінського формату і пошук іншого міста для проведення зустрічей.

“Враховуючи ту ситуацію, яка склалася, ту диктаторську лінію, поведінку, яку демонструє зухвало самопроголошений президент Лукашенко, цілком зрозуміло, що ми навіть не можемо і розглядати це питання про точку обговорення тих проблем, які називаються мінський майданчик. Ми маємо шукати обов’язково інший майданчик”, — наголосив політик.

Кравчук також заявив про намір звертатися до ОБСЄ стосовно пошуку такого майданчика.

Нагадаємо, що починаючи від 00:00 годин середи, 26 травня, Україна повністю припинить авіасполучення із Республікою Білорусь.

Причиною заборони стали дії режиму Олександра Лукашенка. Нагадаємо, 23 травня Білорусь підняла у повітря винищувачі, щоб посадити пасажирський літак, на якому летів один із засновників опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Начебто, це зробили через повідомлення про замінування літака, яке пізніше не підтвердилося.