СБУ викликала Порошенка на допит у «справі Козака-Медведчука», але той не прийшов

27 мая, 2021 15 :23

Служба безпеки України викликала п’ятого президента Петра Порошенка на допит в якості свідка у кримінальній справі проти народних депутатів Тараса Козака та Віктора Медведчука.

На сайті СБУ повідомляється, що допит мав відбутися 27 травня, але Порошенко на нього не прийшов.

Вранці в четвер у фейсбуці Порошенка з’явилося повідомлення про те, що він разом з іншими лідерами партії «Європейська солідарність» їде на схід «назустріч сонцю».

«Слідчі СБУ викликали Петра Порошенка на допит з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження. Зважаючи на те, що народний депутат України Петро Порошенко не з’явився на допит, його викликають на нього повторно. Дата повторного допиту – 31 травня 2021 року», — цитує СБУ видання «Лівий берег».

Як відомо, 11 травня, Генрпрокуратура та СБУ офіційно оголосили підозру в держзраді нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку. Підозра стосується трьох епізодів.

Перша частина підозри стосується розграбування національних ресурсів. Слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн. Журналістам продемонстрували декілька аудіо, на яких чоловік із голосом, схожим на голос Медведчука, спілкується із заступником уряду РФ (його Медведчук називає «Дімою» — прим.), і просить владнати ситуацію з переоформленням документів під російське законодавство.

Другий епізод відбувся у серпні 2020 року. Медведчук надіслав Козаку секретні дані про розташування прихованого війського підрозділу Збройних сил України, його обладнання. На думку слідчих, цю інформацію пізніше отримали військові країни-окупанта.

Третя частина підозри стосується безпеки держави в інформаційній сфері. Мова йдеться про підготовку фігурантами так званого проекту «Промінь» — структури, яка б чинила вплив на ситуацію в країні через українських трудових мігрантів на території України. Начебто, українців мали заохочувати їхати на заробітки саме в РФ, щоб потім вони поширювали російську пропаганду після повернення додому.

Пізніше Медведчук заявив, що був уповноважений на переговори з бойовиками в.о. президента України Олександром Турчиновим, а пізніше — президентом Петром Порошенком.

Турчинов спростував заяви Медведчука.