Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Миколаївській області з цілим десантом нардепів відзначили традиційний Міжнародний День поля і подивились на посухостійкі сорти зернових

27 мая, 2021 19 :05

В с. Сеньчине Миколаївського району Миколаївської області за програмою Міжнародного форуму «Стратегія інтеграції аграрної освіти, науки і виробництва: глобальні виклики продовольчої безпеки та змін клімату» провели Міжнародний День поля.

Про це повідомляє MyCity.

На святі були присутні народні депутати України: Артем Чорноморов, Олександр Гайду, Олександр Пасічний.

Нардепи переважно хвалили новий закон про ринок землі.

«Нарешті збулося те, що довгі роки не могли зробити в нашій країні. Ми проголосували за закон про ринок землі. Це велика перемога. Зінюються відношення до земельних відносин. Вони будуть абсолютно нові», — заявив Олександр Гайду.

На дослідних полях Миколаївського національного аграрного університету представили 242 сорти ранніх посухостійких зернових. Це сорти пшениці, які спеціально вирощені для південних, посушливих умов. Адже посуха — актуальна проблема для Півдня України і в тому числі Миколаївської області, як в області ризикованого землеробства.

Голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім розповів, що наразі в Миколаївській області йде робота над програмою відновлення зрошення, є певні напрацювання, та невдовзі цей процес має розпочатись.

Ректор Миколаївського національного аграного університету В’ячеслав Шебанін певен, що паралельно зі зрошенням необхідно вирощувати і посухостійке насіння.

«Всі ми знаємо, альтернативи зрошенню немає. особливо для Півдня України. В середньому підняття врожайності по раннім зерновим — 37%. А якщо займатись тим насінням, що ви тут зараз побачите, в середньому воно підіймає на 15%. Якщо порахувати кількість земель зрошуваних і не зрошуваних, ми маємо займатись паралельно зрошенням однозначно і насінництвом. В зрошенні є проблеми: в перспективі через десять років буде пов’язане питання з квотами води. Вони вже зара відчувається. тож якщо ми будемо займатись паралельно і насінництвом, то це буде нам лише на користь».

Також ректор акцентував увагу на тому, що згідно з  рішенням Миколаївської обласної ради від 30 квітня 2020 року «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2020 рік» Миколаївському національному аграрному університету виділено регіональне замовлення на підготовку фахівців освітнього ступеня «бакалавр» за денною формою здобуття освіти на 2020 рік за рахунок обласного бюджету на такі спеціальності: «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Агрономія», «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та «Агроінженерія».

Таким чином, Миколаївський національний аграрний університет – єдиний заклад вищої освіти в Україні, для якого у 2020 році не лише продовжили фінансування 85 місць регіонального замовлення 2019-2020 навчального року, але і виділили додаткові 85 місць на 2020-2021 навчальний рік.

«Єдина область в Україні яка змогла зробити так, щоби сільські діти могли вчитись за кошти обласної державної адміністрації. такого нема в Україні, 275 осіб, які навчаються і залишаться в регіоні. Збереження людського інтелектуального потенціалу — це дуже важливо», — зазначив ректор.

Після урочистої частини гості свята могли ознайомитись із посухостійкими сортами пшениці, а також представленою продукцією агропідприємств.