В Австралії вперше за три тисячі років народилися дикі тасманійські дияволи

27 мая, 2021 22 :47

Тасманійські дияволи, яких минулого року випустили на заповідну дику територію в австралійському штаті Новий Південний Уельс, принесли перше потомство.

Про це повідомляє BBC-Україна.

Сім здорових дитинчат – це перший випадок розмноження тасманійських дияволів на материковій Австралії за останні 3 тисячі років.

Цей вид зник з Австралії після того, як на материку з’явилися дикі собаки дінго. С тих пір популяція тасманійських дияволів обмежувалася островом Тасманія.

За оцінками деяких експертів, наприкінці минулого століття там мешкали близько 150 тисяч представників виду тасманійських дияволів.

Проте наприкінці 1990-х вони стали масово помирати через інфекційний рак — так звану хворобу пухлин морди диявола (DFTD), яка передається через укуси і вбиває заражену тварину через рік-півтора.

DFTD стрімко поширювалася і з 1996 по 2016 роки чисельність тасманійських дияволів скоротилася на 80%. Чимало фахівців свого часу прогнозували вимирання виду.

Через важкі часи для тасманійських дияволів вид потребує допомоги людини.

Щоб захистити їх від повного вимирання, вчені запропонували зібрати кілька здорових тварин і перевезти їх до Австралії — аби ізолювати їх від інших родичів у Тасманії та створити нову популяцію, яка уникла б загрози захворіти DFTD.

Тепер, після народження першого здорового потомства, експеримент дає підстави для більш оптимістичних прогнозів щодо майбутнього виду.

На думку фахівців, переселення тасманійських дияволів до Австралії також допоможе місцевій фауні — вони полюватимуть на хижаків, які своєю чергою полюють на інші види, що зникають.

Раніше повідомлялося, що під час повеней в Австралії павуки, комахи та інші тварини забиралися в домівки місцевих мешканців. Так вони шукали суху місцевість, щоб урятуватися.