Україна закриває небо для літаків із Білорусі, — ЗМІ

28 мая, 2021 12 :33

З 29 травня Україна забороняє літакам Білорусії використовувати свій повітряний простір. Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні Кабміна в п’ятницю, 28 травня.

Про це повідомляє це РБК-Україна із посиланням на власне джерело в уряді.

За словами інформатора, заборона набуває чинності з 00:00 29 травня.

«Доручили встановити з 00:00 29 травня заборону на використання повітряного простору Укріани повітряними суднами, які зареєстровані в реєстрах республіки Білорусь», — зазначив співрозмовник.

Це означає, що білоруські літаки не тільки не зможуть сідати в українських аеропортах, але і пролітати над територією України транзитом.

Кабінет міністрів також доручив Мінінфраструктури, МЗС і «Украероруху» повідомити про своє рішення Республіці Білорусь.

Нагадаємо, що з 26 травня Україна припинила авіасполучення із Білоруссю. Українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі.

Нагадаємо, що 23 травня Білорусь підняла в у повітря винищувачі, щоб посадити пасажирський літак, на якому летів один із засновників опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич.Це обурило низку країн ЄС.

Крім цього, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується призвати світових лідерів визнати режим Лукашенко загрозою міжнародній безпеці. Українські нардепа планують звернутися в ООН, Єврокомісію, ПАСЄ, НАТО та ОБСЄ.