Сніговий барс Тіксі із зоопарку Миколаєва святкує 4-й день народження

28 мая, 2021 20 :30

У п’ятницю, 28 травня, в Миколаївському зоопарку знову іменинник. Сніговому барсі на ім’я Тіксі виповнюється 4 роки.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці зоосаду.

Самець сніжного барсу прибув до Миколаївського зоопарку 22 жовтня 2019 року із французького зоологічного і ботанічного парку м. Мюлуз. Тварину було передано в рамках Міжнародної програми розведення снігових барсів в Європі.

Співробітники зоопарку характеризуються Тіксі як гордого та незалежного барса.

Взагалі цей вид, який іще має назву ірбіс, один із найбільш високогірних тварин нашої планети, мешкає в горах Центральної і Південної Азії. Ця унікальна тварина занесена до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи, оскільки їхня чисельність катастрофічно скорочується, і зараз ірбіс знаходиться у числі вимираючих видів.

Через красиве забарвлення і цінність їхнього хутра снігові барси стали бажаною здобиччю браконьєрів. Крім того, розширення пасовищ в високогірних районах призводить до того, що природнє середовище існування ірбіса звужується.

У Тіксі в зоопарку є подружка – 7-річна самиця снігового барса Таші. Вона народилася 29 квітня 2013 року в Австрії у місті Зальцбург. Прибула до Миколаєва вона 10 травня 2015 року і зарекомендувала себе дуже контактною та доброю твариною. Вона  полюбляє підставляти своє вушко погладити співробітникам під час годування.

Годують в зоопарку кожного снігового барса один раз на день трьома кілограмами м’яса. У меню барсів входить і яловичина, і курятина, і всілякі субпродукти (свинячі і курячі серця та шлунки). І один раз на тиждень їм дають живий корм, а іноді й частіше.

У давнину жителі Монголії вірили, що лише найщасливішим з людей дано зустрітися з сніговим барсом. Тому усіх охочих запрошують на прогулянку до Миколаївського зоопарку, щоб побачити цього надзвичайно красивого звіра.

Декілька днів тому, в Миколаївському зоопарку подружжя левів також святкували свій день народження. Ланку та Лолі віповнилося по 5 років.