Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Україні вимагають прийняти законопроект про протидію хаотичній забудові і знищенню архітектурних пам’яток

28 мая, 2021 16 :25

Міністерство культури та інформаційної політики разом із рядом ОДА, представниками місцевої влади та іншими просять народних депутатів невідкладно розглянути законопроекти про протидію хаотичній забудові.

Про це повідомляється в офіційному зверненні Мінкульту.

Підписанти звернення наголошують, що недосконалість законодавства  у сфері охорони культурної спадщини призводить до руйнування та знищення унікальних історичних місць та пам’яток культури.

Саме тому просять народних обранців взятись за це питання. Йдеться про зареєстровані у Верховній Раді законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини (№ 4561) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини та порушення традиційного характеру середовища (№ 4562).

Вказані ініціативи мають на меті:

  • Ввести кримінальну та посилити адміністративну відповідальність за злочини у сфері охорони культурної спадщини;
  • Значно підвищити штрафи за руйнування і знищення пам’яток культури;
  • Розширити коло осіб, які можуть складати протоколи за порушення;
  • Зменшити кількість погоджень і дозвільних процедур з 25 до 6, що автоматично прибирає ризики зловживань;
  • Створити прозорі умови для забудовників та цифровізувати всі процеси у цій сфері;
  • Створити відкритий реєстр нерухомої культурної спадщини;
  • Чітко і зрозуміло розмежувати повноваження та встановити єдині правила для всіх;
  • Запровадити спеціальну систему державного контролю та нагляду у сфері охорони культурної спадщини;
  • Передати окремі повноваження у сфері охорони культурної спадщини органам місцевого самоврядування.

Наразі до звернення доєднались Міністерство культури та інформаційної політики разом з Кіровоградською, Хмельницькою, Рівненською, Чернівецькою, Запорізькою, Миколаївською, Сумською, Тернопільською, Житомирською, Харківською, Дніпропетровською, Вінницькою, Черкаською, Львівською, Закарпатською, Одеською, Полтавською державними адміністраціями. 

Також підтримали ініціативу мери Тульчина, Чернігова, Сум, Львова, Одеси, голови територіальних громад, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України».

Серед інших підписались під зверненням ряд історичних та етнографічних заповідників, зокрема, «Софія Київська», «Кам’янець», «Гетьманська столиця», «Поле Берестецької битви», «Хотинська фортеця», «Чернігів Стародавній».

У переліку також є Національний художній музей, Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національний музей історії України та інші.

Список підписантів оновлюється та доповнюється.