МЗС підготувало пакет санкцій проти Білорусі

29 мая, 2021 18 :51

Міністерство закордонних справ України підготувало санкційний пакет проти громадян Білорусі, які підтримують режим Олександра Лукашенка, який вже передали до Ради національної безпеки і оборони України. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу «Україна 24«.

За його словами, насамперед санкції стосуватимуться тих представників білоруського режиму, які брали участь у фальсифікації президентських виборів або були залучені до репресій мирних громадян.

«Уряд України солідаризувався з позицією своїх міжнародних партнерів, насамперед Європейського Союзу. Міністерство закордонних справ підготувало відповідний санкційний пакет, який передано до розгляду РНБО. Ми сподіваємося, що найближчим часом, можливо, цей пакет буде розглянуто і наслідком відповідних рішень стане саме указ Президента», — розповів Єнін.

За словами міністра, своїм останнім кроком про закриття авіаційного простору над Білоруссю, а також заборону транзиту літаків білоруських авіакомпаній, українська сторона показала, що вважає ненормальною ту практику білоруської влади, яка була застосована до пасажирського літака.

Зазначимо, що Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні у п’ятницю, 28 травня, підтримав заборону для білоруських літаків входити в повітряний простір України з 29 травня.

Нагадаємо, що з 26 травня Україна припинила авіасполучення із Білоруссю. Українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі.

Нагадаємо, що 23 травня Білорусь підняла в у повітря винищувачі, щоб посадити пасажирський літак, на якому летів один із засновників опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич.Це обурило низку країн ЄС.

Крім цього, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується призвати світових лідерів визнати режим Лукашенко загрозою міжнародній безпеці. Українські нардепа планують звернутися в ООН, Єврокомісію, ПАСЄ, НАТО та ОБСЄ.