Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Прокуратура Миколаївщини подала до суду, вимагаючи скасувати рішення міськради про надання російській мові статусу регіональної

31 мая, 2021 17 :08

Миколаївська обласна прокуратура скерувала позовну заяву до Миколаївського окружного адміністративного суду щодо визнання протиправним та нечинним рішення Миколаївської міської ради від 21.08.2012 №19/4 «Про надання російській мові статусу регіональної мови м. Миколаєва».

Про це у себе на фейсбук-сторінці написав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Депутати Миколаївської міської ради неодноразово ігнорували питання скасування цього рішення, хоча мали це зробити у шестимісячний термін з дня набрання чинності Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” — тобто півтора роки тому. У зв’язку з цим я двічі звертався до ГПУ забезпечити його скасування у судовому порядку. Сподіваюся, що Миколаївський адмінсуд нарешті скасує це ганебне антиконституційне рішення”, — наголосив Кремінь.

Нагадаємо, питання про скасування рішення міської ради від 2012 року виносили на минулій сесії, 20 травня. Проте тоді питання не набрало необхідної кількості голосів.

Сам Кремінь уже неодноразово звертався до депутатів, вимагаючи скасувати рішення своїх попередників. Також омбудсмен просив особисто Генеральну прокурорку Ірину Венедіктову вплинути на вирішення проблеми.