Тариф може зрости вдвічі: директор «Миколаївоблтеплоенерго» про початок нового опалювального сезону

1 июня, 2021 11 :04

Директор міського підприємства «Миколаївоблтеплоенерго», що забезпечує більшу частину міста опаленням, побоюється значного росту тарифу для населення. Причиною цього він називає рішення держави та компанії НАК «Нафтогаз» України.

Про це Микола Логвінов розповів у інтерв’ю на телеканалі «Ніс-ТВ», пише MyCity.

Він нагадав про цифру в 900 мільйонів гривень, які потрібні Миколаєву для початку наступного опалювального сезону. За словами Логвінова, подібна ситуація склалась і в інших містах, а там, де є централізоване постачання гарячої води – ще гірше.

«Сьогодні міста знаходяться у такій ситуації, коли з їхніх бюджетів необхідно буде витягувати мільярди гривень – загальна сума боргу перед НАК «Нафтогаз» — 55 мільярдів гривень», — говорить директор підприємства.

Він також розповів, що «Нафтогаз» вимагав у теплогенеруючих компаній України по 10 000 гривень за тисячу кубометрів газу. Проте пізніше ціну знизили до 7400 гривень. Але й ця сума завищена, вважає Логвінов.

«Ніхто в Україні не знає ціноутворення газу. Я, наприклад, знаю, що в «Укргазвидобування» собівартість однієї тисячі кубометрів газу – 2600 гривень, плюс транспортування і зберігання – хай буде 4000. Я не розумію, звідки беруться ці цифри (10 000 гривень, які вимагає «Нафтогаз – прим.), але ці цифри нам призначає постачальник», — розповів він.

Логвінов визнає, що пересічний миколаївець не готовий до значного підняття тарифу, який може серйозно вдарити по кишені.

«Споживач не готовий платити. Це нереально. Споживач не готовий платити такі місячні суми. Ріст тарифів буде практично вдвічі», — вважає Логвінов.

 

Як відомо, 20 травня в Україні ціни на газ для теплокомуненерго урядом більше регулюватися не будуть, у зв’язку з чим зникає зобов’язання для НАК «Нафтогаз України» продавати газ за фіксованою державою ціною. Також держава скасувала ПСО (покладання спеціальних обов’язків – прим.) на постачальників газу. Якщо раніше постачальник не мав права перекривати подачу газу споживачу, навіть якщо у того накопичувались серйозні борги, то тепер ці вимоги скасовані.