Миколаївська «інфекційка» може залишитись без фінансування через відсутність хірургії та пологового будинку

1 июня, 2021 11 :23

Комунальне неприбуткове підприємство «Миколаївський центр лікування інфекційних хвороб» (раніше – обласна інфекційна лікарня – прим.) може залишитись без фінансування. Все через відсутність там пологового будинку та хірургії, як вимагає медична реформа другої ланки.

Про це у себе на сторінці у Фейсбук написала завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Ольга Голубовська.

«У Миколаєві єдину в області спеціалізовану, повністю відбудовану інфекційну лікарню, зі 100% забезпеченням ліжок киснем, яка більше року працювала проти «ковіду», позбавляють фінансування. Ось взяли і прибрали з першої лінії стаціонарів, покликаних лікувати особливо небезпечні (!) Інфекційні хвороби… Немає хірургії і пологового будинку — не потрібна інфекція. Щось комусь пояснювати двадцять п’ятий раз, що в нашій країні інфекційні стаціонари часто розташовані окремо від багатопрофільних лікарень, щоб були можливості надійної ізоляції, що вони є боксувати і покликані надавати мед. допомога ВСІМ інфекційним хворим, а не тільки з COVID-19, просто нікому», — написала Голубовська.

Також вона додала, що саме звільнений нещодавно міністр охорони здоров’я Максим Степанов боровся за те, щоб реформу «відтягнули», не лишаючи фінансування інфекційні заклади.

Як вважає Голубовська, рішення держави може призвести до того, що кращі інфекційні заклади можуть «піти під зніс».