1 червня — Міжнародний день захисту дітей: історія та символ свята

1 июня, 2021 13 :33

Кожного року в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це одне із найстаріших міжнародних свят, яке було започатковане в середині XX сторіччя.

Започатковане воно було в листопаді 1949 року на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі.

Вже наступного року, 1 червня 1950 року, у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.

День захисту дітей було ініційовано, переймаючись долею дітей, які залишилися без батьків і даху над головою під час Другої Світової війни.

На сьогоднішній день основна мета свята – звернути увагу на проблеми дотримання прав і охорони здоров’я дітей, які досі є однією з найбільш актуальних проблем у багатьох країнах.

Символ свята

Міжнародний день захисту дітей має свій символ. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола котрої розташовані дитячі фігурки різних рас і національностей.

Міжнародний день дитини – не єдине свято, присвячене дітям. Так, 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Дату було обрано не випадково, адже саме цього дня 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.

День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

У цей день традиційно влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Нагадаємо, що 1 червня діти до 14 років бесплатно можуть відвідати Миколаївський зоопарк. Крім того, для відвідувачів передбачена розважальна програма.