В Миколаївській обласній інфекційній лікарні продовжуватимуть лікувати хворих на COVID-19, — ОДА

2 июня, 2021 13 :50

В Миколаївській інфекційній лікарні продовжуватимуть лікувати хворих на коронавірусну хворобу. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін.

Інформує Миколаївська облдержадміністрація.

Заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Ігор Кузьмін та заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Черненко,1 червня взяли участь у нараді, яка проводилась в онлайн режимі з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою охорони здоров’я.

В ході спілкування з регіонами столичні фахівці обговорювали перелік закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.
Сьогодні його запропоновано проєктом розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком.

В Миколаївській області вищевказаним документом обрано дев’ять лікарень:

КНП «Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня»
КНП «Міська лікарня № 5» Миколаївської міської ради
КНП «Міська лікарня № 3» Миколаївської міської ради
КНП «Новобузька центральна районна лікарня»
КНП «Первомайська центральна районна лікарня»
КНП «Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр»
КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня»
КНП «Миколаївська міська лікарня №1»
КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб»

«Сьогодні ми відповідно до проєкту розпорядження отримали дев’ять лікарень, у тому числі й Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб, який буде включено до пакета Національної служби здоров’я України на відшкодування витрат за пролікований випадок хворих на COVID-19. Тому звертаю увагу керівників закладів на необхідність тримати це питання на контролі, не турбуватися і бути зваженими при прийнятті будь-яких рішень і дочекатися безпосередньо розпорядження керівника робіт з ліквідації, Міністра охорони здоров’я України Віктора Кириловича Ляшка», — сказав по завершенні наради заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін.

Світлана Федорова, яка працює директором КНП «КНП «Миколаївський центр лікування інфекційних хвороб» (раніше – обласна інфекційна лікарня – прим.) вважає, що відкривати ліжко-місця для лікування хворих на коронавірус в районних центрах не потрібно було, адже центр лікування міг би приймати більше людей, ніж зараз.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що лікарня може не отримати пакет від НСУ (Національної служби здоров’я – прим.) через те, що не обладнана власною хірургією та пологовим будинком.

Пізніше головний лікар додала, що їхній медичний заклад хочуть довести до банкрутства.

Вона також додала, що кошти за пацієнтів, яких лікували ще в квітні, на рахунки лікарні прийшли лише сьогодні зранку.