Верховна рада спростила виплати компенсацій медикам: що змінилося

2 июня, 2021 17 :38

В Україні спростили процедуру виплат компенсацій медичним працівникам. Верховна рада схвалила відповідний законопроект №5415 у цілому.

Про це повідомляє йшла мова на засіданні ВР у середу, 2 червня.

«За» проголосували 337 нардепів. Йдеться про страхові виплати медикам, які отримали інвалідність внаслідок коронавирусной хвороби.

У комітеті з питань здоров’я нації підкреслювали, що ситуація з проведенням таких виплат наразі зовсім незадовільна. На початок квітня кошти від держави отримали лише 10 чоловік, а процедура виплат залишається зарегульованою і бюрократичною.

Законопроектом №5415  вносяться зміни до статті 39 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Ця норма визначає, що страхова виплата проводиться медикам в разі встановлення інвалідності протягом одного календарного року. Бюджетний кодекс визначає період календарного року з 1 січня по 31 грудня. Однак обмеження календарним роком не дозволяє провести виплати медику, який захворів у 2020 році, а отримав групу інвалідності в 2021 році.

Закон прибирає прив’язку до календарного року і надає можливість отримати виплати тим медикам, які через цю технічну неточність були позбавлені права на кошти від держави.

Раніше в МОЗ розповіли про те, скільки українців, постраждалих через катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції, знаходяться під наглядом лікарів.