Миколаївська область скоро отримає пересувну лабораторію для вимірювання забруднення повітря: де її використовуватимуть

3 июня, 2021 14 :27

Управління екології Миколаївської ОДА в кінці літа- на початку осені повинно отримати пересувну лабораторію. Її використовуватимуть для проведення замірів забруднення повітря.

Про це виданню MyCity розповів в. о. начальника управління Дмитро Мац.

За його словами, повний комплект лабораторії коштує до 16 мільйонів. Але цьогоріч область виділяє лише 2,5 мільйонів гривень. На ці кошти управління закупить власне сам фургон і мінімально необхідне обладнання.

«Ми плануємо на першому етапі купити фургон, в якому вона буде знаходитись, програмне забезпечення і якийсь мінімальний комплект: метеокомплекс, який визначатиме основні забруднюючі речовини. Також є можливість у подальшому купувати нові прилади, щоб лабораторія працювала зі всіма основними речовинами, що є у повітрі», — розповів він.

Дмитро Мац

За функціоналом ця лабораторія визначатиме метеорологічні параметри і вміст забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

«Вона виїжджатиме, наприклад, на кордони житлової зони і там проводитиме заміри. Далі ми будемо порівнювати ці заміри з показами гранично допустимих концентрацій», — пояснив Мац.

Хочу обласне управління екології за бюджетні кошти й купує лабораторію, та використовувати її за призначенням будуть не вони, адже в управління банально немає спеціалістів для цього. Скоріш за все, лабораторію після закупівлі передадуть держорганам у спільне користування.