Буде їздити по піску: в управлінні екології розповіли, для кого купували елітний пікап Mitsubishi за майже мільйон гривень

3 июня, 2021 16 :16

Нещодавно ми писали про те, що обласне управління екології та природних ресурсів оголосило тендер для купівлі повнопривідного пікапу. Тоді в описі до тендеру йшлося, що автомобіль купують для потреби одного з природних парків області, а тендер був прописаний так, щоб під його характеристики підійшов конкретний автомобіль — Mitsubishi L200 5 покоління за майже мільйон гривень.

І ось у четвер, третього червня, в. о. керівника управління Дмитро Мац у коментарі MyCity розповів, що угода по закупці авто уже на завершальному етапі, а сам автомобіль буде використовуватись виключно на території природного парку «Кінбурнська коса».

«У нас є парк «Кінбурнська коса», ви ж знаєте, так? Які там умови: відсутність доріг, піски… Якийсь інший транспорт, окрім повнопривідного, там працювати не зможе», — аргументував він.

Також Мац фактично підтвердив, що тендерну документацію складали спеціально під конкретний автомобіль – Mitsubishi L200, хоча розглядали варіанти з Ford, Volkswagen та інші, зокрема, китайські пікапи.

«Ми розглядали китайські пікапи. Але, по-перше, їх сьогодні в Україні у вільному доступі просто немає. До того ж, це буде максимум три роки ремонтних робіт. Також ремонтна база відсутня, запчастин можуть взагалі не випускати, словом, це Китай. І вони коштують десь 600 тисяч гривень. Ми зупинились на цьому автомобілі, є досвід роботи таких авто», — додав він.

Окремо Мац запевнив, що авто повинно використовуватись безпосередньо на території парку. Наприклад, його планують обладнати бочкою з водою та помпою, щоб у разі пожежі воно могло швидко виїхати на місце, поки цього не зробили рятувальники. Бачити пікап у Очакові чи Миколаєві дуже не рекомендують.

«Цей автомобіль для парку. Не для того, щоб возити чиновників, директора парку. Він повинен буде знаходитись на косі (Кінбурнській – прим.), а не в Очакові, Миколаєві, він має бути на косі й їздитиме по піску», — сказав Мац.

Дмитро Мац

Резюмуючи, виконуючий обов’язки додав, що невдовзі управління купить ще один такий пікап, який збираються передати для потреб природного комплексу «Гранітно-Степове Побужжя».

Нагадаємо, це не вперше управління екології оголошує тендер на закупку пікапу для регіональних парків. Раніне в ОДА планували купити відразу два пікапи JAC T8, щоправда,  скромнішої комплектації, ніж Mitsubishi L200, адже за два автомобіля збирались заплатити 1,2 млн гривень. Проте пізніше тендер відмінили.