Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

При встановленні гігантського прапору в Миколаєві планують знищити 39 здорових дерев

3 июня, 2021 16 :50

Під час встановлення гігантського 72-метрового прапору в сквері «Юних піонерів» в Миколаєві планують знищити 39 здорових та неушкоджених дерев. Про це свідчать дані електронних державних закупівель ProZorro.

Зазначимо, що тендер на виконання робіт по благоустрою скверу, облаштуванню фундаменту та встановлення гігантського прапору України виграла ТОВ «Будівельна фірма«Споруди».

Вартість робіт — 13 мільйон 496 тисяч 175 гривень.

Роботи планують завершити до 31.12.2022.

В рамках благоустрою майданчика, де буде встановлена стела з державним прапором планується облаштування нового асфальтового покриття, окрім цього знесення близько 39 дерев, зазначається, що діаметр стовбура дерев становить 32 квадратних метри (тобто це здорові та дорослі насадження) та знищення 0,1 гектара кущів.

Така ініціатива викликала чимале обурення громади міста. Своє невдоволення миколаївці почали висловлювати в групі «Зелений Миколаїв».

«Що після цього всього залишиться від скверу, що має охоронний статус — не знаю. Для чого цей проект гігантоманії взагалі, а тим більше в сквері — не розумію», — висловилась еко-активістка Марина Лу.

«Мешканцям потрібен сквер, а не гігантський флагшток, тим більше в спальному районі. Ми хочемо гуляти з дітьми в зелених парках, а не на розпеченій сонцем плитці, — обурилась», — Марина Кривунченко.

«Будь ласка, зупиніть це свавілля! Я за прапор обома руками, за ревіталізацію скверу, але не на шкоду деревам і зеленим насадженням», — пишуть збурені миколаївці»

Нагадаємо, що виготовлення проекту з реконструкції парку «Юних героїв» та встановлення там найвищої в області 72-метрововї стели для прапору в Заводському районі Миколаєва виграла компанія ТОВ «Урбан Констракт», яка до цього проектувала реконструкцію Соборної площі.

Згідно з даними порталу clarity.project, компанія зареєстрована в Миколаєві, її керівником є Євген Парулава, а статутний капітал складає 1 тис. гривень. Всього компанія взяла участь у 79 торгах, з яких підписала 74 договори на загальну суму 11,7 млн гривень.

Як уже зазначалось, ТОВ «Урбан Констракт» проектувала реконструкцію Соборної площі в Миколаєві. Тоді цей проект обійшовся місту в 909,5 тис. гривень.

Нагадаємо, що Миколаївська ОДА планує спільно з міськрадою реалізувати проект з реконструкції частини парку «Юних героїв», в рамках якої встановити 72-метрову стелу з державним прапором, щоб арт-об’єкт можна було побачити з усіх боків міста. Загальна вартість робіт — 14 млн грн, 5 млн — з обласного бюджету. Мер Миколаєва Олександр Сенкевич назвав проект цікавим, але в бюджеті міста немає «зайвих» грошей на його співфінансування.

Читайте також: що думає бізнес про встановлення 72-метрової стели з прапором. Зокрема, голова Миколаївської ОДА Віталій Кім говорив, що сподівається на участь бізнесу в установці 72-метрового прапору, проте сам «скидатися» не буде.