В Україні з’являться нові дорожні знаки

3 июня, 2021 21 :34

З 1 листопада 2021 року в Україні набувають чинності нові стандарти безпеки у частині «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні». Це означає, що на дорогах з’являться нові дорожні знаки та оновиться дорожня розмітка.

Про це повідомляє пресслужба «Укравтодору».

Що зміниться?

  • зображення дорожніх знаків приведено у відповідність до Конвенції про дорожні знаки і сигнали та доповнено новими дорожніми знаками;
  • внесено зміни до зображень знаків відповідно до змін нормативно-правових актів;
  • будуть запроваджені нові дорожні знаки «Автозаправні/Електрозарядні станції», таблички «Місце для зарядки електромобілів», «Платна дорога» та «Кінець платної дороги».

Стандарт доповнено також знаками щодо прикордонної смуги відповідно до постанови КМУ від 9 листопада 2016 р. № 790, а також доповнено графічними матеріалами для того, щоб уникнути неоднозначного трактування принципу встановлення та застосування кільїїкох дорожніх знаків на одній опорі.

Крім цього додано новий розділ де вказано, як розміщувати знаки на щитах та фонових щитах та введено окремий дорожній знак для позначення діагональних пішохідних переходів на перехрестях.

Зміни торкнуться і велоінфраструктури. Восени з’являться нові знаки і таблички до дорожніх знаків, які регулюють рух велосипедистів.

Крім цього змінено знаки індивідуального проєктування, а саме: шрифт, форма стрілок та введено символи для позначення центру населеного пункту, річки.

Зміни набувають чинності 1 листопада 2021 року Національний нормативний документ ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», який розроблений на заміну ДСТУ 4100:2014.

Нагадаємо, що наразі триває завершальний етап реконструкції автошляху Н-14, ділянка автодороги у районі села Водяно-Лорине в Миколаївській області.