Домашній тиран з Миколаєва ухилився від проходженя програми для кривдників: йому загрожує до 2 років

4 июня, 2021 09 :48

Окружною прокуратурою Миколаєва 1 червня поточного року до суду було скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом умисного ухилення від проходження програми для кривдників (ст. 390-1 КК України).

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Встановлено, що в грудні 2020 року Ленінський районний суд Миколаєва притягнув до адміністративної відповідальності 56-річного місцевого жителя за вчинення домашнього насильства в сім’ї. Також чоловіка було направлено на проходження корекційної програми для осіб, які вчинили домашнє насильство, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію  домашньому насильству».

Водночас чоловік, достовірно знаючи про покладені на нього обов’язки, умисно, без поважних причин від проходження програми ухилився. Тож проти нього було відкрито кримінальне провадження за ст. 390-1 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.

Повідомляється, що корекційна програма для кривдників – це комплекс заходів спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника у приватних стосунках, відповідального ставлення до власних вчинків та їхніх наслідків, до виконання батьківських обов’язків, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.