За час збройної агресії РФ проти України загинуло 152 дитини, — офіційні дані ООН

4 июня, 2021 14 :25

В Україні за період збройної агресії РФ загинуло 152 дитини та 146 дітей зазнали поранення. Такі дані Моніторингової місії ООН з прав людини у Facebook наводить Офіс омбудсмена.

Зазначається, що Україна вперше на державному рівні вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, та відзначає Міжнародний день дітей — безневинних жертв агресії.

«За даними Моніторингової місії ООН з прав людини, в Україні упродовж усього періоду конфлікту, з 14 квітня 2014 року по 30 квітня 2021 року, загинуло 152 дитини (із них 102 хлопчики і 50 дівчаток) та 146 дітей зазнали поранення (із них 120 хлопчиків і 26 дівчаток). На превеликий жаль, ця болюча статистика повною мірою не відображає масштабів втрат, яких зазнали діти протягом тривалого збройного конфлікту”, — йдеться у повідомленні.

В Офісі зауважили, що неможливість забезпечення державного контролю за дотриманням прав людини на тимчасово окупованій території не дає змоги оцінити масштаби проблем, з якими стикаються діти по той бік лінії розмежування.