На Миколаївщині СБУ викрила підприємство, яке незаконно видобувало граніт: власник фірми у розшуку

4 июня, 2021 14 :52

Служба безпеки України викрила одне з підприємств Миколаївщини на незаконному видобуванні граніту. Державі було завдано понад 280 млн. грн. збитків.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Відомо, що оборудку організував менеджмент ТДВ «Первомайський спецкар’єр», фактичним власником якого є А. Амірханян. Доречі, відносно нього у квітні 2021 року були запроваджені санкції РНБО і наразі він знаходиться у розшуку.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що керівництво кар’єру протягом 2-х років незаконно видобувало граніт після завершення дії відповідних державних ліцензій. Ділки діяли з порушенням правил використання надр, що також створювало небезпеку для довкілля.

У межах раніше розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели низку обшуків і вилучили документацію, що підтверджує незаконну розробку надр.

Наразі вирішується питання щодо арешту спецтехніки, задіяної у видобутку.

Керівнику ТДВ «Первомайський спецкар’єр», головному інженеру і співробітнику товариства слідчими СБУ повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Операція проводилась під процесуальними керівництвом Офісу Генпрокурора.

Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України попередила незаконне вивезення за межі України обладнання і приладів для військово-транспортних літаків.