В РНБО ухвалили рішення щодо посиленого розвитку авіабудівельної галузі

5 июня, 2021 11 :45

На засіданні Ради нацбезпеки і оборони ухвалили рішення щодо розвитку авіабудівельної галузі в Україні на найближчі роки.

Про це на брифінгу за підсумками засідання заявив секретар РНБО Олексій Данілов, — повідомляє «Економічна правда».

«П’яте питання, яке було сьогодні на порядку денному, — щодо розвитку авіабудівельної галузі України. Ви знаєте, що 75 років нещодавно відбулося ДП «Антонов». Президент приділяє цьому дуже велику увагу.

Було прийнято рішення стосовно розвитку авіабудівельної галузі на найближчі роки», — сказав Данілов.

Зазначимо:

У грудні 2020 року ДП «Антонов» та Міноборони підписали Меморандум про співпрацю, в рамках якої йдеться про перші за 30 років поставки трьох військово-транспортних літаків Ан-178 для потреб Збройних сил України.

У квітні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив, що хоче створити державну сучасну авіакомпанію, яка буде мати український авіапарк.

Раніше уже екс-міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що можливість створення державної авіакомпанії потрібно розглядати не окремо, а в контексті авіаційної стратегії — за його словами, до кінця осені буде фінальний продукт по авіастратегії.

Також Криклій заявляв, що Державна авіакомпанія може почати роботу у 2021 році.

Внутрішній авіаперевізник має закуповувати українські літаки, але ведуться перемовини й про закупівлю літаків міжнародних виробників, заявив прем’єр Денис Шмигаль.

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що українська державна авіакомпанія, створення якої заплановане на найближчий рік, забезпечуватиме і внутрішні, і міжнародні рейси, зокрема на далекі дистанції.