Проектанти гігантського прапору в Миколаєві заявили, що не будуть зносити здорові дерева, натомість висадять нові

5 июня, 2021 14 :31

Проектанти стели з гігантським прапором в Миколаєві заявили, що згідно проєкту не будуть знищувати здорові дерева. Натомість, після облаштування арт-об’єкту проведуть активне озеленення території.

Про це інформує Миколаївська облдержадміністрація.

Зазначається, що вже 8 червня має бути підписано договір про початок підготовчих робіт. Про це повідомив заступник директора Департаменту – начальник управління капітального будівництва Департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської облдержадміністрації Олександр Нефьодов.

В комплексі передбачається й відновлення паркової зони. Також тут з`являться архітектурні об`єкти малої форми, освітлення.

В кінцевому результаті миколаївці та гості обласного центру отримають комфортне, сучасне місце відпочинку поруч із НДІ «Миколаївська астрономічна обсерваторія».

Своєю чергою представник компанії – проєктувальника ТОВ «Урбан Констракт» Євген Парулава звернув увагу на важливу деталь — в ході реконструкції Парку Юних Героїв жодної шкоди навколишньому середовищу не буде завдано.

В технічній документації зазначається лише максимальне число зелених насаджень, які ймовірно можуть бути ліквідовані. Насправді ж в парковій зоні прибиратимуть дерева, які на сьогоднішній день всохли і природно потребують заміни. Їх кількість значно менша, ніж передбачено проєктантами.

Варто зазначити, що наступними чергами будівництва навпаки передбачене озеленення паркової зони. До його переліку входять 150 елементів кущів та дерев.

Нагадаємо, що раніше інформація про можливе знищення 39 дерев в проєкті про встановлення стели, викликала чимале обурення з боку миколаївців.

Виготовлення проекту з реконструкції парку «Юних героїв» та встановлення там найвищої в області 72-метрововї стели для прапору в Заводському районі Миколаєва виграла компанія ТОВ «Урбан Констракт», яка до цього проектувала реконструкцію Соборної площі.

Згідно з даними порталу clarity.project, компанія зареєстрована в Миколаєві, її керівником є Євген Парулава, а статутний капітал складає 1 тис. гривень. Всього компанія взяла участь у 79 торгах, з яких підписала 74 договори на загальну суму 11,7 млн гривень.

Як уже зазначалось, ТОВ «Урбан Констракт» проектувала реконструкцію Соборної площі в Миколаєві. Тоді цей проект обійшовся місту в 909,5 тис. гривень.

Нагадаємо, що Миколаївська ОДА планує спільно з міськрадою реалізувати проект з реконструкції частини парку «Юних героїв», в рамках якої встановити 72-метрову стелу з державним прапором, щоб арт-об’єкт можна було побачити з усіх боків міста. Загальна вартість робіт — 14 млн грн, 5 млн — з обласного бюджету. Мер Миколаєва Олександр Сенкевич назвав проект цікавим, але в бюджеті міста немає «зайвих» грошей на його співфінансування.

Читайте також: що думає бізнес про встановлення 72-метрової стели з прапором. Зокрема, голова Миколаївської ОДА Віталій Кім говорив, що сподівається на участь бізнесу в установці 72-метрового прапору, проте сам «скидатися» не буде.