Вчені з’ясували чому деякі люди переносять COVID-19 безсимптомно

7 июня, 2021 17 :35

Деякі люди, що заразилися COVID-19, не хворіють та переносять інфекцію безсимптомно. Чому так трапляється, вирішили з’ясувати науковці з Ньюкаслського університету у Великій Британії, пише Science Daily, — повідомляє «Українське життя».

Вчені виявили перші докази генетичного зв’язку, що пояснює «недоторканність» деяких людей COVID-19 та опублікували дослідження в науковому журналі HLA.

Дослідники вважають, що за несприйнятливість до COVID-19  відповідає ген HLA-DRB1*04:0, який зустрічається в три рази частіше у людей з безсимптомним перебігом COVID-19.

«Це говорить про те, що люди з цим геном мають певний рівень захисту від важкої форми коронавірусу», – вважають науковці.

У дослідженні порівнювали дані 49 пацієнтів з важким перебігом COVID-19, які не мали супутніх захворювань, та зразки 69 працівників лікарні з безсимптомним COVID-19.

Вчені вважають, що ця робота – перший явний доказ генетичної стійкості деяких людей до коронавірусу.

Відомо, що ідентифікований ген HLA-DRB1*04:01 безпосередньо корелює з широтою і довготою. Це означає, що цей може бути у багатьох людей на півночі і заході Європи.

Тобто населення європейського походження з більшою ймовірністю може переносити COVID-19 безсимптомно, але все ж заражати людей з груп ризику.

Доктор Карлос Ечеваррія з Інституту трансляційних і клінічних досліджень Університету Ньюкасла, який є співавтором статті, каже, що через ці знання у майбутньому  людям можуть проводити генетичний тест, який вкаже, кого потрібно вакцинувати насамперед.

«Про це важливо знати на рівні населення, тому що коли у нас є багато людей, які заражаються COVID-19, але не мають симптомів, тоді вони ризикують поширити вірус при безсимптомному перебігу», – розповідає науковець.