Усі дані вказують на те, що MH17 на Донбасі збила російська ракета, — журналіст

8 июня, 2021 14 :30

Всі докази у справі про катастрофу MH17 на Донбасі вказують на те, що літак збила російська ракета і саме Росія постачала зброю. У версії слідства достатньо підтверджень.

Про це в інтерв’ю DW заявив журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв.

«Ми бачили так багато взаємно підтверджуючих доказів, що в цілому не існує іншого пояснення — крім факту того, що Росія надала зброю, за допомогою якої було збито (літак, — ред.) і вбиті 298 осіб», — зазначив він

За його словами, в Bellingcat бачили більше доказів, ніж ті, які були представлені в суді, оскільки вивчили кожен доступний фрагмент телекомунікаційних даних, супутникове фото, пост в соцмережах, розміщений російськими солдатами, в тому числі із зенітно-ракетної бригади, яка могла транспортувати ЗРК «Бук».

Раніше повідомлялося, що генеральний директор російського «Первого канала» Костянтин Ернст визнав, що інформація про те, що боїнг рейсу MH17 на Донбасі збив український винищувач, є брехнею.

Раніше Нідерланди офіційно звинуватили Росію у відмові затримати зенітника так званої «ДНР» Володимира Цемаха, який є підозрюваним у справі MH17.