На Миколаївщині пройшов чемпіонат області з кайт-флаїнґу

8 июня, 2021 18 :45

Вже вдруге Українська Асоціації Повітряних Зміїв 4–7 червня 2021 р провела Чемпіонат Миколаївської області з кайт-флаїнґу. Регіональні змагання пройшли на кількох локаціях в Миколаєві, Ольшанській ОТГ, с. Висунськ та с. Коблеве і були приурочені до Всесвітнього дня охорони довкілля.

Про це інформують організатори фестивалю.

18 учасників боролися у п’яти змагальних і п’яти вікових категоріях. Абсолютною чемпіонкою Миколаївщини з кайт-флаїнґу другий рік поспіль стала Дар’я Старинець з Ольшанського (юніори). Вона очолить Збірну Миколаївської області на Першому Кубку України з кайт-флаїнґу, який пройде 17–21 червня в Херсоні і де за «командне золото» змагатимуться збірні семи областей. Дар’я Габовська (Висунськ, молодь) стала першою в основній категорії – шоу-кайти. А в найскладнішій категорії «чотирилінкові кайти» беззаперечною переможницею було визнано Катерину Битко з Миколаєва.

Геннадій Старинець (Ольшанське, дорослі) переміг у категорії «родинний кайт-флаїнґ». Ще 7 спортсменів отримали чемпіонські звання у різних номінаціях та продовжать боротьбу на національних змаганнях. Організатором Другого Чемпіонату Миколаївської області з кайт- флаїнґу 2021 стала Альона Компанієць – керівниця Української Асоціації Повітряних Зміїв, Чемпіонка Світу – 2018. Головним суддею Чемпіонату за традицією виступив херсонець Павло Шмулевич, президент Асоціації, Чемпіон Світу – 2018. До суддівської колегії увійшов також львів’янин Антон Григор’єв, перший номер Національної Збірної України з кайт-флаїнґу, абсолютний Чемпіон України – 2020. Запрошеним фахівцем-суддею стала херсонка Наталя Білецька, співзасновниця Асоціації, заступниця голови оргкомітету першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв Tryhutty 2017.

ДОВІДКОВО:
Термінологія:
Кайт – повітряний змій
Кайт-флаїнґ – спорт, запуск і керування повітряним змієм
Кайт-флаєр – спортсмен, майстер кайт-флаїнґу