Суд виправдав ексзаступника Миколаївської ОДА Романчука, якого обвинувачували у хабарництві

9 июня, 2021 13 :55

Колегія суддів Центрального районного суду Миколаєва у складі Володимира Алєйнікова, Івана Дірка, під головуванням Світлани Скрипченко виправдала ексзаступника Миколаївської ОДА Миколу Романчука. Чоловіка підозрювали у отриманні хабаря.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Нагадаємо, Микола Романчук обвинувачувався у тому, що через безпосереднього виконавця, запропонував керівнику ТОВ «Елк-Буд» здійснити вплив на прийняття керівництвом та депутатами Миколаївської облради рішення про погодження спецдозволів на розробку промислового родовища вапняку за надання неправомірної вигоди.

В подальшому, через безпосередніх виконавців, Микола Романчук отримав хабар за вплив на прийняття рішення про розробку надр двома траншами у сумі 10 тис доларів США та 80 тис доларів США.

У ході судового розгляду Микола Романчук винним себе не визнавав.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла до висновку про низку грубих порушень органом досудового слідства норм КПК України, що призвело до визнання низки доказів сторони обвинувачення, зокрема матеріалів НСРД, недопустимими, що позбавляє суд можливості використовувати їх під час ухвалення вироку.

Водночас, встановлено, що у ході досудового розслідування було порушено норми підслідності і воно здійснювалось неуповноваженим органом.

Суд дійшов висновку, що органом досудового слідства недоведено вчинення кримінального правопорушення, в якому обвинувачувався Микола Романчук.

З урахуванням досліджених доказів, колегія суддів постановила визнати Миколу Романчука невинуватим та виправдати, скасувати ухвали про накладення арешту на майно вилучене під час обшуку за місцем проживання та роботи, скасувати обраний щодо Миколи Романчука запобіжний захід у виді застави в сумі 512 тис гривень.

В судовому засіданні помічник екс-заступник голови Романчука Віктор Овчар заявив, що не пам’ятає події навколо отримання хабара.

У лютому 2021 року Романчуку вручили новий обвинувальний акт у більш «м’якій» статті.

Під час судових дебатів у справі прокурори просили визнати Романчука винним і призначити йому покарання у вигляді штрафу в 25 500 грн.

В судовому засіданні Микола Романчук заявив про некоректну поведінку правоохоронців під час проведення обшуку за місцем його проживання. За його словами, вони випили дві пляшки віскі з його колекції. Крім цього, після обшуку у нього зникла частина оргтехніки.