У Миколаївській частині Нацгвардії урочисто відкрили військову капличку

9 июня, 2021 21 :14

У вівторок, 8 червня, у Миколаївській військовій частині 3039 Національної гвардії України відкрили та освятили військову капличку.

Про це повідомляє пресслужба частини.

Чин благословення і освячення військової каплички на честь Святого Миколая Чудотворця проводили керуючий Миколаївською Єпархією Високопреосвященний Митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, Голова Синодального Управління Військового Духовенства Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, військові капелани військових частин Південного ОТО та духовенство Миколаївської Єпархії.

З нагоди свята настоятелю новоосвяченої каплички, отцю Володимиру, за вклад до будівництва, вручили нагрудний хрест з прикрасами.

«Самим життям доведено, що ні моральність, ні патріотизм, не можуть відродитися на ґрунті бездуховності. Саме тому колектив військової частини послідовно і цілеспрямовано веде роботу по збагаченню духовності військовослужбовців», – такими словами Митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир завершив освячення.

Під час свого виступу начальник Південного Одеського територіального управління генерал-майор Олег Підлубний зазначив, що вже невдовзі до каплички на честь «Святого Миколая Чудотворця» можуть приходити військовослужбовці та члени їх сімей, щоб помолитися, подякувати Всевишньому чи попросити у нього допомоги, запалити свічку, віддавшись думками про найпотаємніше.

«Ми завжди на варті спокою громадян і під час вихідних днів, і релігійних свят, тому військовослужбовці не завжди мали змогу відвідувати храм аби звернутися з молитвою до Господа. Тепер капличка буде повсякчас відкрита для особового складу частини і кожен гвардієць зможе помолитися у цих святих стінах перед заступанням на службу, адже віра – це справжній дороговказ для кожного гвардійця. Це, в свою чергу, значно сприятиме вихованню у особового складу високого патріотичного почуття та підвищить бойовий дух», – розповів командир військової частини 3039 полковник Олександр Оксенюк.

Будівницто каплички було розпочато ще у 2019 році. Зазначається, що до втілення цього проєкту долучилися багато меценатів, які зробили свій вагомий внесок у встановлення каплички.

Нагадаємо, що цієї суботи новобранці військової частини 3039 Південного ОТО Національної гвардії України складатимуть присягу на вірність українському народу. Через карантинні обмеження, захід можна буде подивиится лише в онлайн форматі.