Комісія з розгляду детальних планів погодила мешканцям мкр Леваневського сквер замість готелю

9 июня, 2021 14 :15

Комсія з розгляду детальних планів розглянула проект будівництва на території мікрорайону Леваневського еко-готелю та визначила цю територію перспективною для створення скверу — зони рекреації.

Таке рішення було прийняте на черговому засіданні комісії 8 червня, — повідомляє кореспондент MyCity.

Як відомо, територія біля колишнього дитсадку в Леваневському, яка знаходиться біля ріки — проблемна. Раніше забудовник неодноразово намагався розпочати будівництво. Але завжди наштовхувався на рішучу відсіч з боку місцевих мешканців, які зносили будівничу загорожу та не допустили будівництва в цій зоні.

Зазначимо, що наразі від будівлі колишнього дитячого садочку залишились лише залишки фундаменту, лише котлован так і не розпочатого будівництва. Зазначимо також, що частина цієї території — а саме будівля колишнього дитячого садочку знаходиться в приватній власності ТОВ ДІЛАЙН МК. Однак земля навколо перебуває в комунальній власності.

Згідно детального плану територій, ця ділянка відзначена, як рекреаційна зона.

 ТОВ ДІЛАЙН МК — фірма-забудовник, звернулось на комісію з проханням запланувати на цій території «Реконструкцію дитячого садку під рекреаційний заклад-готель з благоустроєм території». 

Перед розглядом питання представник мікрорайону Володимир повідомив членам комісії думку мешканців, щодо можливого будівництва. Місцеві висловились категорично проти. Відтак зібрали 252 підписи з навколишніх будинків проти будь-якої забудови Леваневського.

Активісти давно вже планують на цій території висадити дерева та створити сквер.

Мешканці також занепокоєні, що у зв’язку з будівництвом їм перекриють чи не єдиний доступний вихід до ріки, що порушує право безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування громадян згідно «водного кодексу» та статті 60 закону України про водойми.

Також мешканці стривожені тим, що окрім того, що в них заберуть території рекреації, перекриють прохід до ріки, а до всього цього можливо відкриють проїзд для автомобілів в Леваневський зі сторони зупинки 1 КПП.

Проектант забудовника архітектор Євгеній Мавродієв натомість повідомив, що завдяки будівництву на цій ділянці стане можливим подальший благоустрій всієї прибережної зони, мовляв можна буде забов’язати забудовника створити для людей доступну набережну вздвож берегу. Також він відзначив, що компенсуванням забудови рекреаційної зони може статти створення еко-отелю і розмістити зелені насадження прямо на даху цієї будівлі. Такі проєкти зараз дуже популярні в Європі, а для Миколаєва він став би унікальним.

Підтримали мешканців і виступили проти будівництва отелю члени комісії. Представник «Національного Корпусу» Дмитро Салімон розповів, що забудовувати зону рекреації і компенсувати це висаджуванням дерев на даху будинку — це майже не реально в сучасних миколаївських умовах.

«Якщо людина каже про сквер, то до нього матимуть доступ всі мешканці Миколаєва. Це велика різниця. Якщо ви кажете, що можна замінити зелені насадження і розташувати їх на будинку, бо у Європі так. Ви забуваєте, що в Європі є сквери і парки і їх більше ніж в нас….»

Заступник директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгеній Поляков зазначив, що до думки мешканців варто прислухатись.

Відтак члени комісії одностайно не підтримали «Реконструкцію дитячого садку під рекреаційний заклад-готель». Проти проголосувала більшість членів комісії.

Утримались 5 осіб: серед них Євгеній Мавродієв, який перед голосуванням заявив про можливий конфліт інтересів, оскільки є проектантом фірми-забудовника та головний архітектор Андрій Цимбал.

Нагадаємо, що раніше активісти знесли загорожу навколо будівництва в районі Леваневського. ДАБІ видало наказ про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт по вул. Леваневцев, 9.