В Україні оголошено штормове попередження: до кінця тижня очікуються дощі

9 июня, 2021 19 :13

Штормове попередження оголошено у всіх областях України. Завтра буде злива та штормовий вітер.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

Вдень 10 травня в Україні очікуються грози, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с.

Згідно з даними Укргідрометцентру, 10-11 червня очікується похолодання до +21+24 на півночі, сході та в центрі. На Заході і півдні буде до +25 градусів. Знову дощі з грозами по всій території.

12 червня знову потеплішає до +23+25, на півдні та Закарпатті будуть всі +27 градусів. Грозові дощі по всій країні в цей день.

З 13 червня на захід знову увірветься прохолодне повітря (+20+24), на інших територіях тепло — від +23 до +27 градусів. Дощі та грози не припиняться.

Рятувальники нагадали, як діяти під час шквалів та гроз :

  • щільно закривати вікна у приміщенні, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні;
  • триматись подалі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев, не паркувати поруч із ними автотранспорт;
  • під час грози вимкнути електроприлади (вони притягують розряд), відключити телевізор від антени, не користуватись мобільним телефоном;
  • на відкритих ділянках слід спуститися в низину, відійти подалі від водойм, на відкритій місцевості сховатися у заглиблення, якщо є гумові або поліетиленові речі, то ними можна вкритися (підкласти під себе);
  • у лісі слід сховатися під невисокими деревами або в кущах.

Раніше повідомлялося, що «ЕЛУ Автодоріг» Миколаєва нарешті замінили старий дощовий приймач біля повороту з Інгульського мосту, в який нерідко провалювалися автомобілі.

Крім цього, зливові каналізації у Миколаєві регулярно прочищаються від бруду та іншого сміття, а в період дощів — особливо.