Комісія міськради не підтримала розміщення крейсеру «Україна» в акваторії поряд з 8 причалом

9 июня, 2021 17 :30

У Миколаєві представили проект розміщення унікального крейсера-музею «Україна» в акваторії поряд з 8 причалом.

Його запропонували на комісії з питань розгляду детальних планів, — повідомляє кореспондент MyCity.

Зазначимо, що з відповідним листом до членів погоджувальної комісії звернувся голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Згідно проекту, планується будівництво туристично-рекреаційного комплексу, який стане продовженням скверу «Каскадний» в Яхт-клубі. У районі між СДЮШОР №2 та 8 причалом планується модернізувати набережну, побудувати триповерховий тенісний клуб з кортами і глядацькими трибунами, морський клуб для школи юних моряків і панорамний ресторан, а також розмістити в акваторії головну родзинку — крейсер «Україна».

Проєкт був розроблений архітектурною студією Євгенія Мавродієва. Саме проектант і захищав його доцільність перед комісією.

В ході обговорення автор проекту Євген Мавроді пояснив, що для обслуговування крейсера необхідно буде від 30 до 50 осіб. На крейсер можна буде потрапити через перехідні вежі, кожна з них буде заввишки більше 10 м. У вежах передбачено розміщення ліфта для маломобільних груп населення. «Україна» пришвартуються ні до існуючої набережній, а до новоствореного пірсу. Також в рамках проєкту планується, що  баскетбольний майданчик на Бузькому бульварі перенесуть в інше місце і об’єднаютьз проектом «Громадського бюджету». На новій набережній також розмістять музей якорів, а її планують об’єднати з Набережною біля Варварівського мосту.

Однак члени комісії критично висловились щодо того, що в акваторії поряд з фрістайлом з’явиться корабель. Їх стурбував факт, що майбутній музей на воді буде заважати заняттям юних спортсменів, школа яких знаходиться поряд. До того ж проєктом не передбачене розміщення фрістайлу. А  член комісії Ігор Фінкельштейн заявив, що внещодавно була ставорена ініціативна група по відновленню вишки для фрістайлу.

«В цьому районі знаходиться Миколаївська дитяча юнацька спортивна школа. Позавчора була створена робоча група по відновленню фристайлу в Миколаєві. І ми проєктуємо реставрацію старого трампліну і будівництво нового», — заявив Фінкельштейн.

Більше того він вголос прочитав звернення олімпійського чемпіона з лижного фрістайлу Олександра Абраменко в якому він критикує наміри губернатора Віталія Кіма встановити крейсер «Україна» поблизу 8 причалу.

Заступник директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгеній Поляков зазначив, що оскільки розташування крейсеру в акваторії викликало таку критику, то є сенс виключити його з проєкту рішення і лишити облаштування тенісних кортів, морського клубу для юних моряків, благоустрій верхньої і нижньої набережної, але без корабля в акваторії.

«В мене є пропозиція для того, щоби коректно розглянути це питання упорядкувати цю територію з розміщення всіх цих містобудівних об’єктів без крейсеру «Україна».

Зрештою рішенням комісії було відмовити ОДА в розміщенні крейсеру «Україна» в акваторії Південного Бугу поблизу 8 причалу і від пропозиції розглянути проєкт облаштування прилеглої території без крейсеру.

Нагадаємо, що в Миколаєві говорять про створення двох крейсерів-музеїв на основі корвета «Вінниця» і крейсера «Україна». Зазначим, що раніше повідомлялось, що крейсер-музей «Україна» хочуть встановити на відстані 30 м від берега, а до нього провести мости.