Миколаївським районним бригадам швидкої допомоги передали шість нових авто

10 июня, 2021 14 :02

Структурним підрозділам КНП «Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Миколаївської обласної ради передали ключі від нових автомобілей швидкої допомоги.

Ключі від шести авто були вручені бригадам швидкої допомоги у четвер, 19 червня, повідомляє кореспондент MyCity.

За словами заступниці начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Оксани Черненко, на сьогоднішній день ті авто, якими пересуваються лікарі швидкої, не відповідають певним вимогам, тому потребували оновлення.

Кошти на придбання авто виділялися  з державного бюджету.

«Автомобілі закуплені коштом державного бюджету. Це сучасні автомобілі класу «Б», які оснащені необхідною апаратурою: і апаратом ШВЛ, і моніторами, і пристроями для внутрішньовенних крапельних інфекцій і тому подібне. Також багато обладнання для підтримки життєво-важливих функцій пацієнта у критичному стані та у невідкладних ситуаціях».

Вартість одного авто – 1 млн. 960 тис. гривень, а на шість авто було витрачено 11 млн. 760 тис. гривень державних коштів.

Оксана Черненко також повідомила, що це вже друга за рік партія сучасних авто для швидкої допомоги. Наразі авто вже розподілені між пунктами постійного базування, до яких ввійшли: Нова Одеса, Казанка, Снігурівка, Криве Озеро, Миколаївський район та місто Миколаїв. Одне з шести авто залишиться у Миколаєві та поповнить автопарк Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім також привітав лікарів «швидкої» із оновленням автопарку:

«Я дуже радий, що ми йдемо за графіком і виконуємо те, що обіцяли. У нас навіть є певна конкуренція, куди поїдуть машини, бо всі хочуть якісніше надавати послуги та їздити у добре обладнаних авто. Радий, що наша область отримує все необхідне».

Автомобілі вже зареєстровані та із завтрашнього дня, 11 червня, вийдуть на лінію.

Старший фельдшер бригади швидкої допомоги Кривозерського району Володимир Бурятинський, який працює у «швидкій» з 2006 року, детально розповів про оснащення нового авто. Окрім апаратів ІВЛ разом із авто у комплекті йдуть медичні препарати.

«Є пристрій для ношів, називається каталка. Вона виїжджає з авто, на неї кладуть хворого та транспортують у швидку. Є сидяча каталка для хворого та ручні ноші. Чемоданчик із ліками, танометри… За всі роки, що я працюю, авто з таким обладнанням у нас вперше. Я дуже радий, що нас всім забезпечили і ми можемо добре працювати як у Кривоозерському районі, так і на трасі Київ-Одеса. Члени бригади обізнані, як користуватися апаратурою, по приїзду проведемо ще інструктаж», — поділився медик.

Крім цього, до кінця року в обласному управлінні охорони здоров’я планують отримати централізовано з МОЗ ще декілька автомобілів. На сьогоднішній день у Миколаївській області працює 86 бригад у розпорядженні яких знаходиться понад 95 авто швидкої допомоги, враховуючи резервні.

Нагадаємо, що у квітні 2021 року КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» закупило 6 нових «швидких». Нові та сучасні «Сітроени» були придбані за власні кошти – гроші від НСЗУ за лікування коронавірусних хворих. Грошей з обласного або інших бюджетів не виділялося.