Масло та сир із миколаївських шкіл відповідають стандартам, — експертиза

10 июня, 2021 15 :28

Виконавчий директор «Спілки споживачів України» Максим Несміянов оприлюднив результати незалежної експертизи сиру та масла, які були відібрані у миколаївських закладах освіти. За даними експертизи, усі продукти якісні.

Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі.

«Результати перевірки масла і сиру в Миколаєві. Сир (твердий), сир (кисломолочний) і 2 види масла виявилися «чистими». Нагадую, що у Миколаєві ми попереджали про перевірку. Миколаївський КООП разом з нами перевірив сир в місцевій лабораторії і виявив, що він — підробка, тому ми вирішили здати сир в Держпродспоживслужбу Києва для повторної перевірки», — повідомив Максим Несміянов.

Крім цього, він зазначив, що ДП «Укрметртестстандарт» також перевірило сир та дало висновки, що він відповідає стандартам.

 

Також Несміянова здивував час передачі зразків на експертизу. За його словами, у цей момент ніхто не міг надати зразки до лабораторії, через те, що саме в цей момент експерт проводив інспекцію.

«У протоколах КООП вказано, що продукти здали в лабораторію близько 11:10, але в цей час ми тільки зайшли на кухню і здавати було нічого. Зразки могли здати після 12:20, тому я не знаю, що це таке було, сподіваюся помилка технічна. Спірний шматочок сиру перевірили за 2 різними методиками і в різних лабораторіях. Масло з маркуванням виробника ПрАТ «Миколаївмолпром» виявилося справжнім для шкіл Миколаєва (ми заздалегідь попередили про мету і час приїзду),але в Херсоні це вже жорстка підробка (в Херсон заїхали без попередження)», — зазначив експерт.

За його словами, виробник ПрАТ «Миколаївмолпром» наполягає на тому, що свою продукцію до шкіл та дитсадків Херсона та Миколаєва вони не поставляли.

Максим Несміянов не виключає, що зразки сиру могли підмінити, бо пакував їх для експертизи не він особисто, а представники КОП.

Нагадаємо, що Максим Несміянов провів перевірки якості продуктів та стану кухні у кількох закладах освіти Миколаєва: гімназії №4 та школі №40. До слова, в останній експерти знайшли вершкове масло фірми, яка раніше фігурувала в «маргариновому» скандалі.

Крім цього, він проінспектутвав кухню дитячого садку №92 у Варварівці. Кухарі жаліються на незадовільний стан обладнання, яке не змінювалося з 1967 року.

Начальниця управління освіти Миколаївської міськради Анна Личко пообіцяла, що плиту замінять, як тільки з’явиться фінансування.