Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Засмічена Миколаївщина: в яких районах найбільше сміттєвих полігонів та звалищ

11 июня, 2021 12 :07

В Миколаївській області офіційно налічують 267 сміттєзвалищ і полігонів загальною площею 524,4 га. Такі дані інтернет-виданню MyCity надали в Управлінні житлово-комунального господарства Миколаївської ОДА.

Зазначається, що всі 267 сміттєзвалищ наближені до необхідних вимог, більшість не відповідають в повній мірі вимогам «Правил експлуатації полігонів твердих побутових відходів».

Варто зауважити, що в Миколаївській облдержадміністрації надали інформацію станом на 1 січня 2021 року без урахування змін в адміністративно-територіальному устрої України. Поки йде робота над ухваленням відповідних законів та внесенням змін в Конституцію в частині децентралізації, ми підготували мапу розміщення звалищ та полігонів, використавши стару мапу районів Миколаївської області.

Найбільшу кількість полігонів та звалищ – 43 має Снігурівський район. Загальна площа звалищ сміття становить 77,3 га.

Також велику кількість звалищ має Новоодеський та Баштанський райони – по 31 сміттєзвалищу. Однак загальна площа у них різна  — 27,7 га та 72,6 га  відповідно.

Варто також відзначити Первомайський район, в якому налічується 28 звалищ сміття (69,66 га), Казанківський – 18 звалищ (43,9 га) Арбузинський район – 16 звалищ (28,3 га), Братський — 19 (23,1 га).

По одному офіційно зареєстрованому звалищу мають такі районі: Врадіївський, Доманівський, Веселинівський, Миколаївський та містах Южноукраїнськ, Миколаїв.

Водночас у Миколаївській області достатньо багато звалищ сміття та відходів, які офіційно не зареєстровані. Щоб побачити хоча б приблизну картину засміченості території області, варто розглянути інтерактивну мапу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Інтерактивна мапа дає можливість громадянам вказати наявні сміттєзвалища з геоприв’язкою та фотоматеріалами. Мінекоенерго забезпечує оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за своєчасну ліквідацію.

У Миколаївській ОДА повідомили, що за перший квартал поточного року в області виявлено 273 незареєстрованних сміттєзвалища, з яких ліквідовано 246.  Станом на 10 червня зареєстровано 36 звернень громадян щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

Крім того, за інформацією Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА, за підсумками 2020 року, під час проведення заходів із благоустрою територій населених пунктів, в області ліквідовано 702 стихійні сміттєзвалища обсягом 70,58 га.

Нагадаємо, що у Миколаївській області досі немає ні сміттєпереробних заводів, ні сортувальних ліній сміття. Побутові відходи і далі накопичуються на переповнених полігонах та сміттєзвалищах.

Автор: Альона Коханчук