За розлив дизпалива на трасі під Миколаєвом екоінспекція стягне з водія майже 200 тис гривень

11 июня, 2021 16 :23

Водій, який на трасі під Миколаєвом розлив майже 30 тис кубометрів дизпалива, заплатить 180 тис гривень штрафу.

Про це повідомляє пресслужба ДЕІ Південно-західного регіону.

У 2019 році до Державної екологічної інспекції надійшло повідомлення, що на трасі Київ-Одеса, біля смт. Криве Озеро, внаслідок ДТП стався розлив дизельного палива в кількості 27 640 м. куб.

Дане дизельне паливо перевозили автомобілем «РЕНО» з напівпричепом (автоцистерною), який належав фізичній особі-підприємцю. Площа забрудненої земельної ділянки складала 210 м. кв., глибина проникнення дизельного палива становила 0,5 м.

Такі дії є порушенням вимог статей 167, 211 Земельного кодексу України, статті 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 7 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

Шкода, завдана забрудненням земельних ресурсів, складає 180 265,68 гривень. Порушник у добровільному порядку кошти не сплатив та ДЕІ звернулася з позовом до Господарського суду Миколаївської обл.

19 травня 2021 року Рішенням Господарського суду Миколаївської області позовні вимоги ДЕІ Південно-Західного округу були задоволено у повному обсязі.

Раніше повідомлялося, що на Миколаївщині викрили трьох працівників «Укрзалізниці», які викрадали та прордавали дизельне паливо з потягів.