Американські морпіхи у Миколаєві вчили українських воїнів користуватися човнами «Wing»

12 июня, 2021 13 :51

Американські морські піхотинці провели курс для військовослужбовців окремих бригад морської піхоти щодо підготовки до експлуатації та застосування жорстких маломірних плавзасобів типу «Wing».

Про це повідомляє пресслужба командування морської піхоти ВМС ЗСУ.

Курс проходив у Миколаєві та тривав близько двох тижнів. Українські морські піхотинці вивчали як підготувати плавзасіб до ходу, як його правильно переміщати, управляти та експлуатувати.

«Як під час підготовки човнів, так вже й на воді, кожен член екіпажу повинен досконально знати свої дії, своє місце, оперативно й чітко виконувати вказівки командира групи. Наприклад, задача рульового, полягає у тому щоб доставити десант на берег, приховати човен та залишитися на охороні. Свої обов’язки є у кожного хто знаходиться на борту човна. Важливо, що після засвоєння всіх початкових елементів, американські інструктори приступили до практичних тренувань на воді», – зазначив начальник повітряно-десантної служби 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського майор Олексій Булахов.

Під час фінального заняття, морські піхотинці повинні були пройти іспит. За відведений час вони мали підготувати човен до експлуатації. Після чого екіпажі пробігли три кілометри з човном на плечах та спустити його на воду. Наступний етап – подолання декількох сотень метрів на воді, там човен декілька разів перегортали, військовослужбовцям потрібно було швидко повернутися на борт, і дістатися берега.

Якщо відбувається перегортання човна, або хтось випав за борт під час хитавиці, відповідно до нормативів, в екіпажу є до 30 секунд, щоб всі були знову на борту та продовжили виконання завдання. Варто зазначити, що кожен етап цього своєрідного іспиту мав визначені часові рамки та перевірявся американськими інструкторами на правильність виконання.

«Ми працювали з багатьма іноземними країнами щодо організації та проведення морських-десантних тренувань, і ми можемо зауважити, що в українських морських піхотинців дуже висока мотивація до здобуття знань та покращення своїх професійних навичок», – додав сержант-комендор Деніел Мата.

По завершенні курсу військовослужбовці отримали відповідні сертифікати та проводитимуть підготовку екіпажів катерів типу «Wing» вже у власних підрозділах. В майбутньому планується провести ще один курс подібного характеру, під час якого українські військові будуть зі зброєю, у засобах захисту та використовуватимуть під час руху на воді спеціальні двигуни.

Раніше у Школі морського піхотинця показали та розповіли, як готують воїнів трьох стихій  — майбутніх рейнджерів Збройних сил України.