Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Помер відомий український хореограф Григорій Чапкіс

14 июня, 2021 13 :25

У Києві у віці 91 року у неділю помер відомий український хореограф, народний артист України Григорій Чапкіс, повідомив у фейсбуці його син Григорій та близькі артиста.

Відомо, що у Чапкіса з кінця минулого року були проблеми зі здоров’ям.

Григорій Чапкіс народився 24 лютого 1930 року в Кишиневі. Почав танцювати в десять років.

Григорій Чапкіс народився 24 лютого 1930 року у сім’ї лимаря. В родині Чапкісів було 7 дітей. Через початок Другої світової війни, Чапкіси вимушено виїхали з рідного міста у Київ. У столиці сім’я захворіла на тиф й була змушена там осісти. У Києві майбутній Народний артист України займався відновленням Хрещатика.

Чапкіси почали в Україні нове життя. Григорій у 1945 році вступає до залізничного училища і через величезне бажання танцювати робить спроби влаштуватись в Ансамбль пісні і танцю «Трудові резерви». У 1945 році в складі цього колективу він виступає у Кремлі перед владною верхівкою. За танцем молодого Чапкіса захоплено споглядали Сталін, Ворошилов, Будьонний, Булганін та Маленков. Після виступу Сталін покликав Григорія і особисто вручив йому наручний годинник. У танцюриста навіть була фотографія з диктатором, однак після розвінчання культу особи Сталіна, мати Чапкіса спалила фотокартку.

Згодом виступав у ансамблі танцю під керівництвом Павла Вірського, відкрив власну школу танців, був членом журі танцювальних шоу. Автор книжки «Любов і танець – секрети довголіття».