Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Африці жінка народила одразу 10 дітей, чим встановила новий світовий рекорд

14 июня, 2021 23 :19

37-річна Госіаме Тамара Сітхоле з Південної Африки народила 10 дітей, побивши світовий рекорд, встановлений лише місяць тому. Представник Південноафриканської Республіки підтвердив ВВС народження десятьох дітей.

Про це повідомляє ВВС-Україна.

У Книзі рекордів Гіннеса BBC запевнили, що розглядають цей випадок.

Більшість вагітностей, пов’язаних з великою кількістю немовлят, закінчуються передчасно, каже журналіст з питань здоров’я ВВС-Африка Рода Одхіамбо.

Багатоплодові пологи за участі понад трьох дітей трапляються рідко. Часто вони є результатом лікування безпліддя. Але у цьому випадку пара каже, що зачаття відбулося природним шляхом.

Жінка народила десятерню в лікарні Преторії за допомогою кесаревого розтину.

Чоловік заявив, що Сітхоле народила на 29-му тижні вагітності:

«Це сім хлопчиків і три дівчинки. Вона була на сьомому місяці і сьомому дні вагітності. Я щасливий».

За словами породіллі, коли на початку року лікарі сказали їй, що вона чекає шістьох дітей, вона їм ледве повірила. Подальше УЗД показало, що Сітхоле чекає вісьмох.

«Я цьому не повірила. Я сумнівалась. Я була впевнена, що це буде двійня або трійня, не більше. Навіть коли я побачила знімки, повірити було складно. Але з часом я зрозуміла, що це дійсно правда. Я не могла спати ночами», — каже Сітхоле.

Жінка згадує, що її вагітність була «важкою на початку», і вона молилася за здорові пологи, провела багато безсонних ночей, переживаючи, як вона має народити.

За словами професора Діна Мавели, діти проведуть наступні кілька місяців в інкубаторі.

Такі вагітності дуже рідкісні і зазвичай трапляються під час лікування безпліддя.

«Коли лікують безпліддя, вводять якомога більше яйцеклітин, щоб збільшити шанси на зачаття, тому що передбачається, що деякі з них не виживуть. Але всі вони можуть вижити. Тому я не знаю, чи вийшло це природним шляхом, можливо, це результат лікування безпліддя», — зазначає Мавела.

Однак сама Сітхоле стверджує, що зачаття відбулося природним шляхом, вона не лікувалася від безпліддя.

Уряд Південної Африки довго не міг перевірити достовірність цього народження, про яке першими повідомили ЗМІ.

Свої сумніви висловлювали і користувачі соцмереж. Але 37-річна Сітхоле побила рекорд за кількістю дітей, що народилися в одних пологах.

Чинний рекорд належить мешканці Малі Халім Сіссе, яка в травні 2021 року народила дев’ять дітей в Марокко — п’ятьох дівчаток і чотирьох хлопчиків.

До цього рекордсменкою за кількістю дітей, що вижили, була американка Надя Сулеман, яка народила вісьмох в 2009 році. Її діти були зачаті в результаті екстракорпорального запліднення.