Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Інвентаризація земель і зміна підходу до висадження зелених насаджень: як на Миколаївщині планують рятувати лісосмуги і парки

15 июня, 2021 12 :50

На Миколаївщині змінюють підхід до озеленення регіону. Наразі готують зміни до програми охорони довкілля та проводять інвентаризацію державних земель.

Про це, відповідаючи на питання кореспондентів MyCity повідомили депутатка Миколаївської обласної ради Алла Ряжських та голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва, 14 червня під час пресконференції.  

Цьогоріч на озеленення Миколаївської області виділено 1 млн грн з обласного бюджету. Це невелика сума, але змінюються пріоритети, — розвіпола Алла Ряжських. Відтак, тепер увагу приділяють деревам, які більш пристосовані до південних кліматичних умов.

«Ми виділили 1 млн грн на відновлення зелених насаджень в Миколаївській області. Це мало. Але ми зараз переглядаємо програму охорони довкілля, гадаю, ми будемо вносити зміни. І зміни ми вносимо не просто так. Найбільш важка складова цього питання: що посадити, де посадити, щоби отримати за десять років дерево, а не викинуті кошти».

Ганна Замазєєва в свою чергу зауважила, що наразі в Миколаївській області втілюється пілотний проєкт з інвентаризації земельних ділянок.

«Ми хочемо провести зараз інвентаризацію всієї комунальної власності, щоби визначити межі земель Об’єднаних територіальних громад. Миколаївська область може стати пілотним проєктом, завдяки якому ми можемо наносити межі кожної територіальної громади і розпочати процес роботи з усіма ділянками…Після цього вже може розв’язатись питання наповнення цієї бази і виділення земель під лісосмуги».

Згідно з наказом Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 24.01.2020 № 1889/0/14-20-СГ «Про проведення державної інвентаризації земель» упродовж 2020 року за рахунок коштів Державного бюджету на території Миколаївської області буде проведена державна інвентаризація земель загальною площею 25,8 тис. га. Мова йде про несформовані до цього часу земельні ділянки, а також ті, про які немає відомостей у Державному земельному кадастрі.

До 20.07.2020 на Миколаївщині планують завершити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 4 тис. гектарів. Землі державної власності інших категорій – до кінця року.

Нагадаємо, що в Миколаєві презентували довідник міських дерев, які можна побачити на вулицях.

На Миколаївщині в парках, скверах та заповідниках проведуть інвентаризацію дерев.

Нагадаємо, що MyCity писало, що депутати Миколаївської обласної ради одностайно проголосували за створення на території найбільшого парку міста «Дружба» — дендрологічного парку—пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення.