Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Миколаївське обласне управління екології хоче придбати ще один позашляховик Mitsubishi для протипожежної роботи

15 июня, 2021 14 :02

На засідання комісії Миколаївської облради з питань екології та туризму депутати погодили виділення півмільйона гривень на придбання позашляховика, квадрокоптерів та реалізацію екопроєкту для дітей.

Про це йшла мова на засідання комісії, яке відбулося у вівторок, 15 червня, повідомляє кореспондент MyCity.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови начальника управління екології Миколаївської ОДА Дмитро Мац запропонував внести зміни до комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2021-2027 роки.

Зокрема, на проведення програми «Екологічна стежка» миколаївським клубом мандрівників потрібно 40 тис. гривень.

На придбання квадрокоптерів для того, щоб слідкувати за дотриманням норм природоохоронного законодавства (поводження з відходами, спеціальним використанням природних ресурсів) потрібно 60 тис. гривень. Ці кошти із обласного бюджету в вигляді субвенції потрібно направити до держбюджету для посилення  рибоохоронного патруля та держекоінспекції.

Крім цього, за 400 тис. гривень планують придбати протипожежну техніку для регіональних ландшафтних парків. Наразі на це вже виділено 1,5 млн гривен, але треба збільшити до 1 млн 900 тис. гривень.

 «Треба придбати якісну протипожежну техніку, яка б відповідала критеріям, які надали депутати і яка б могла використовуватися багато років без ремонту. За 1,9 млн. гривень ми придбаємо дві автівки, типу повнопривідного пікапу Mitsubishi L200», — розповів Дмитро Мац.

Також очільник обласного управляння екології зазначив, що характеристикам, які надали депутати, також відповідає пікап Great Wall китайського виробництва, але купити його не можна – він наразі виготовляється тільки під замовлення (3-4 місяці чекати). Його вартість нижча від Mitsubishi: 600-700 тисяч гривень проти 900 тис.-1 млн. гривень. Із переваг Mitsubishi Дмитро Мац також назвав безаварійність, недороге обслуговування та рекомендації ДСНС, де також використовують авто цієї марки.

Крім цього, на систему моніторинга повітря, також в рамках цієї програми, управління екології просить 2,5 млн. гривень.

Слід зазначити, що усі зміни до програми та виділення коштів будуть прийняті в разі внесення змін до обласного бюджету.

Голова комісії Алла Ряжських озвучила пропозицію Національного університету авіабудування долучитися до грантового проєкту.

«Нам пропонують долучитися до грантового проєкту, який реалізується в рамках проєкту розвитку ОНН. Там дуже великі суми. Нам потрібно до 10.07 підготувати вимоги до датчиків, їх кількість та визначити установу, яка візьме їх на баланс. Тобто те, на що ми планували виділити 7 млн. гривень, можна отримати за грантові кошти», — повідомила депутатка.

Депутат обласної ради Ігор Савченко від фракції «Слуга народу» заявив, що перед установкою датчиків потрібно промоніторити підприємства в регіоні, які можуть наносити шкоду довкіллю.

«Треба врахувати ті об’єкти, які розташовані на кордні із нашою областю (Кіровоградська, Одеська). Треба врахувати їх викиди, ми ж не можемо їх проконтролювати. І потім придбати ці датчики, або подати заявку на участь у грантовій програмі».

Депутати дійшли згоди, що перед подачею заявок треба провести нараду.

«Нам треба провести інвентаризації забруднюючих підприємств, визначитися із кількістю датчиків та інше», — підсумувала Алла Ряжських.

Нараду проведуть наступного тижня.

Що стосується змін до програми, то депутати голосували частинами. Одноголосно було підтримано виділення 40 тис. гривень на програму «Екологічна стежка». Як зазначила голова комісії – «діти – наше все».

За придбання позашляховика Mitsubishi L200 проголосували чотири члени комісії з п’яти, за квадрокоптери – також  чотири, але вже інші, бо був конфлікт інтересів.

Загалом програма пройшла підтвердження і буде винесена на найближчу сесію облради.

Раніше повідомлялося, що одне таке авто вже було придбане управляннм екології. Автомобіль буде використовуватись виключно на території природного парку «Кінбурнська коса» для швидкого реагування на пожежі чи інші надзвичаній ситуації.  Дргуе авто можуть передати для потреб природного комплексу «Гранітно-Степове Побужжя».