Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Депутати облради винесуть на сесію питання щодо збереження парку Бузький Гард та звернення до керівництва держави

15 июня, 2021 14 :52

Миколаївська облрада направить звернення до керівництва держави щодо збереження національного парку Бузький Гард та детального розгляду питання будівництва Ташлицької ГАЕС.

Про це йшла мова під час засідання комісії облради з питань екології та туризму, передає кореспондент MyCity.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови начальника управління екології Миколаївської ОДА Дмитро Мац розповів, що Миколаївська ОДА вже подавала звернення до президента України та прем’єр міністра щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівськом водосховищі та урахування інтересів мешканців Миколаївщини.

Нагадаємо, що для завершення будівництва Ташлицької ГАЕС необхідно підняти рівень води в Олександрівському водосховищі. Це, в свою чергу, приведе до затоплення частини територій національного парку Бузький Гард. Миколаївські активісти та небайдужі мешканці проти цього.

Дмитро Мац повідомив, що прем’єр міністр Україні надав відповідь і доручив профільним міністерствам детально вивчити це питання та проінформувати про результати розгляду Миколаївську ОДА.

Крім цього, 24-25 червня завершується термін оцінки впливу на довкілля цього проєкта, яку проводить Міністерство довкілля.

Також Дмитро Мац повідомив, що управління охорони здоров’я звернулося до голови облради Анни Замазєєвої із проханням підтримати звернення ОДА та надіслати до керівництва держави аналогічне прохання.

Голова комісії Алла Ряжських запропонувала поцікавитися думкою інших депутатів з цього питання

«Окрім членів нашої комісії інші депутати не виражали свою думку. Може вона в них інша і не співпадає з нашою. Це питання треба винести на сесію».

Депутати одноголосно підтримали пропозицію голови комісії, але з приміткою, що треба надати керівництву державі прохання підтримати зусилля Миколаївської громади щодо збереження території національного парку Бузький Гард.

Раніше повідомлялося, що активісти та ветерани ООС/АТО прикували себе ланцюгами на Гардовому острові, щоби звернути увагу на ризик затоплення частини Національного природнього парку «Бузький Гард» в разі підняття води в Олександрівському водосховищі.